Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ekrānuzņēmums no LTV video

Gulēja blakus līķiem un trīcēja lēkmēs: trīs bērnu mamma Maija atklāti pastāsta par savu cīņu ar garo Covid

Esi vesels
2023. gada 23. janvārī 09:49 2023. gada 23. janvārī 09:49
  Jauns.lv
Kamēr infektologi prognozē nākamo Covid-19 vilni, ārsti turpina cīnīties ar garā Covid sekām, kas ir smagas. Aizvien vairāk pacientu, kuri pārslimojuši Covid-19, nonāk psihiatru kabinetos. Cilvēki, kuri līdz šim bijuši dzīvespriecīgi, ierodas ārstēt atmiņas zudumus un depresiju, vēsta LTV “Panorāma”. 

Ar savu stāstu dalās triju bērnu mamma, kuru diagnoze “garais Covid” aizvedusi uz psihoneiroloģijas centru. Tikai tā – ilgstošā terapijā - viņa spējusi tikt galā ar domām par pašnāvību. Jau drīzumā sieviete cer atgriezties pie ģimenes. 


"Žalūzijas ciet, viss, es guļu. Manis nav. Jo miegs bija mana aizsardzība," stāsta Maija, lūdzot nerādīt savu seju, jo, lai gan tagad kārtos invaliditāti, reiz cer atgriezties darba tirgū. Kamēr citi kovida pacienti cīnījās ar plaušu vainām, viņa slimnīcā nokļuva ar lēkmjveidīgu trīcēšanu. 

"Trīcēšana bija pamatīga. Viss ķermenis vibrē, un visa sirds iet pa gaisu. Man tās lēkmes nāca virsū trīs reizes dienā, četras reizes dienā. Man blakus mira cilvēki, gulēju viņiem blakus. Tās trīcēšanas nepārgāja. Aizvien spēcīgākas, līdz samaņas zaudējumam. Dakteris man bija fantastisks, viņš pa naktīm meklēja neiroloģijā atbildes. Kā man uznāk tā lēkme, man bija šprice ar diazepāmu. Tās ir nervu zāles. Tās palīdzēja," stāsta Maija.

Vēlāk izrādījies, ka kovids smagi skāris vairogdziedzeri. To izoperēja, un Maija cerēja, ka beigsies arī trīcēšana. Nebeidzās. Mēnešiem ilgi nespējot iziet no mājas, Maija zaudēja darbu.

"Kurš grib darbā trīcošu cilvēku, kas nevar sevi kontrolēt un kuram nav atmiņas? Tad arī konstatēja, ka man ir garais kovids, bendē mani kopā. Depresija bija milzīga. Atmiņas zudumi, panikas lēkmes. Sāka nākt prātā domas, ka nav vērts dzīvot. Es sāku apsvērt domu... ka man nav vērts dzīvot. Vienīgais, kas mani turēja, mazais puika. Nu, ka viņa dēļ jādzīvo," atklāj sieviete. 

Ģimenes ārste ieteica doties uz Rīgu, uz ilgstošu rehabilitāciju psihoneiroloģijas centrā. Maija jutās kā vraks. Bija jāgaida rindā. Sagaidīja. 

Mājās mammu gaida visi, visvairāk mazais dēlēns. Viņš nevar pārdzīvot, ka Ziemassvētku vecītim nav lūdzis atdot mammu uzreiz.

Vairāk skaties LTV sižetā:

 

Citi šobrīd lasa

Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 3
FOTO: cilvēki pulcējas uz Lūsēna un Zālītes rokoperas "Sfinksa" pirmizrādi
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
Pievienot komentāru