Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baiba Tikuma ierīkojusi bišu namiņu, kur, guļot uz lāvas, var ļauties bišu skaņām un stropa smaržai. “Mana reakcija pēc desmit kūres minūtēm bija vienkārša, es aizmigu,” pasmaida dravniece. (Foto: Ģirts Gertsons)

Cīravas dravā ārstē ar bitēm

Dabasspēks
2022. gada 30. septembrī 06:11 2022. gada 30. septembrī 06:11
  Kas Jauns Avīze
Baiba Tikuma, biškope ar vairāk nekā trīsdesmit gadu stāžu, Latvijas Biškopības biedrības lektore konsultante, ne tikai ievāc medu, darina ziedes, uzlējumus, lej vaska sveces – viņas pārziņā ir īpaša bišu mājiņa veselības kūrei.

"Kas Jauns Avīze" ciemojās pie pieredzējušās biškopes Dienvidkurzemes novada Cīravā, Ķēniņu mājās, gan baudot medu, gan uzklausot saimnieces stāstījumu par pašu bišu vērtīgajām īpašībām.


Šajā dravā neierastākais ir bišu kūre – namiņš, kas ieteicams cilvēkiem, kuriem nepieciešams sakārtot sevi, savas domas, arī asinsrites sistēmas problēmas.

Baiba Tikuma ierīkojusi bišu namiņu, kur, guļot uz lāvas, var ļauties bišu skaņām un stropa smaržai. “Mana reakcija pēc desmit kūres minūtēm bija vienkārša, es aizmigu,” pasmaida dravniece. (Foto: Ģirts Gertsons)

“Tā ir bišu gulta – zem lāvas atrodas stropi, mēdz būt divas vai trīs saimes. Mans uzskats ir, ka telpā jābūt tikai vienai gultai, lai cilvēks tur patiešām var relaksēties, kas ir arī pats galvenais. Bites piespiež atpūsties, un tikai retais seansa laikā neaizmieg. Ja cilvēks atslābinās, tad ļoti daudzas lietas mūsu organisms pats sakārto,” pārbaudītu patiesību pauž Baiba.

“Manā bišu namiņā relaksējušies cilvēki, kuriem bijušas onkoloģiskas slimības un to dēļ arī ķīmijterapija. Arī tādi, kuriem ir problēmas ar asinsvadiem, nervu sistēmas slimības, tādas elpošanas slimības kā, piemēram, astma. Bijušas ļoti dažādas kaites, bet visām nācis kāds uzlabojums. Protams, uzreiz nebūs tā, ka cilvēks kļūs pilnīgi vesels. Pasaulē ir ļoti daudz dažādu terapiju, un šī ir tikai viena no tām, kura palīdz sakārtot organismu, un līdz ar to diezgan daudzas problēmas lēnām pazūd,” novērojusi saimniece.

Baiba Tikuma jūsmo par šūnu medu, tas sakārto mūsu mutes dobumu, novērš smaganu slimības. (Foto: Ģirts Gertsons)

Vairāk lasiet jaunajā “Kas Jauns Avīzē” – kā noder vaska kodes kāpuri, par šūnu medus, vaska sveču un citu bišu produktu vērtīgajām īpašībām.

Citi šobrīd lasa

Vai bijusī ministre Anita Muižniece ģimenes suni atdevusi patversmei?
VIDEO: "gadsimta vētra" plosa Melnās jūras ziemeļu piekrasti; soctīklos iespaidīgas ainas
Imants Parādnieks sagaidījis astoto bērnu
Tēmas: Astma
Pievienot komentāru