Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dreifējošais aisbergs. (Foto: ZUMAPRESS.com)

Viens no pasaulē lielākajiem aisbergiem sācis dreifēt ārpus Antarktīdas ūdeņiem

Viena Vide Visiem
2023. gada 28. novembrī 05:36 2023. gada 28. novembrī 05:36
  Jauns.lv
Saskaņā ar Britu Antarktikas dienesta datiem viens no pasaulē lielākajiem aisbergiem, kas vairāk nekā trīs desmitgades atradies uz sēkļa, sācis dreifēt ārpus Antarktikas ūdeņiem.

Aisbergs, pazīstams kā A23a, 1986. gadā atdalījās no Antarktīdas Filhnera ledus šelfa. Taču tas pieķērās okeāna dibenam un daudzus gadus bija palicis Vedelas jūrā.


Aisbergs ir aptuveni trīs reizes lielāks par Ņujorku un vairāk nekā divas reizes lielāks par Londonu. Tā izmērs ir aptuveni 4000 kvadrātkilometru.

Britu Antarktikas dienesta attālās izpētes eksperts Endrjū Flemings piektdien raidorganizācijai BBC pastāstīja, ka aisbergs ir dreifējis pēdējo gadu un tagad, šķiet, uzņem lielāku ātrumu un virzās garām Antarktikas pussalas ziemeļu galam.

Saistītās ziņas

FOTO: ļaudis smīkņā – Dildo pilsētas iedzīvotāji Kanādā pamana milzu falla formas aisbergu
Antarktikā atlūzis aisbergs Londonas izmērā
Pie Antarktīdas pussalas novērots neparasti perfektas formas aisbergs 9

"Es par to jautāju vairākiem kolēģiem, vai nav iespējamas kādas izmaiņas šelfa ūdens temperatūrā, kas varētu būt izraisījušas dreifēšanu, bet vienprātība ir tāda, ka tam vienkārši bija pienācis laiks," Flemings sacīja BBC.

"Tas bija statisks kopš 1986. gada, bet galu galā tas samazinājies izmērā līdz tādam, lai zaudētu saķeri un sāktu kustību," viņš piebilda.

Flemings sacīja, ka pirmo reizi aisberga kustību pamanījis 2020. gadā. Britu Antarktikas dienests paziņoja, ka tagad tas virzās pa okeāna straumēm uz subantarktisko Dienviddžordžiju.

Citi šobrīd lasa

"Vienaldzība ir vardarbība,"- Uģis Joksts par darbu televīzijā, tiešraidēm un nemieru
Dzeramnaudas pasaulē un Latvijā: cik atstāt, lai neaizvainotu apkalpotājus 3
Alla Pugačova instagramā sveic dzelteno ziedu svētkos un publicē zīmīgu tekstu
Pievienot komentāru