Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Kāpēc vienas smaržas ir noturīgas, bet citas izgaist jau pēc stundas?  

Noderīgi ikdienā
9. novembrī 06:39 2023. gada 9. novembrī 06:39
  "100 Labi Padomi"
Visām smaržām ir trīs sastāvdaļas: aromāts, ūdens un spirts. Tieši aromāta sastāvdaļu (ēterisko eļļu, dabiski vai sintētiski veidotu smaržvielu kombinācija) daudzums nosaka, cik ilgi tas būs jūtams.

Piemēram, smaržas satur 15–30 % aromāta sastāvdaļu, tualetes ūdens 10–20 procentu. Tāpēc izdevīgāk ir pirkt smaržas, lai gan tās ir dārgākas. Smaržu aromāts ir noturīgāks, tāpēc tās kalpos ilgāk.  


Dažkārt šķiet, ka savu smaržu aromāts vairs nav jūtams, jo pie sev tīkamiem un piemērotiem aromātiem ļoti ātri pierodam un tos vairs nejūtam, bet apkārtējie gan. Tieši šī iemesla dēļ cilvēki mēdz lietot pārāk daudz smaržu, jo viņiem, lai sajustu to aromātu, nepieciešama daudz lielāka deva nekā apkārtējiem. Taču, ja smaržas nepatīk, jutīsi tās pat pēc dušas un apģērba nomaiņas. Dažkārt aromāts šķiet tik uzbāzīgs, ka izraisa pat galvassāpes.

Lai smaržas būtu noturīgas, tās pareizi jālieto. Pretēji izplatītajam mītam, ka smaržas jāieberzē vai jāierīvē ādā, vislabāk tās uzklāt vai uzpūst uz tīras un mitrinātas ādas, ļaujot tām pašām iesūkties ādā un nožūt. Sausa āda neveido tik labu sadarbību ar smaržvielām, tāpēc pirms iesmaržināšanās lieto kādu neitrāla aromāta ķermeņa krēmu vai eļļu. Arī mati ļoti ilgi saglabā aromātu – ja vēlies, iesmaržini arī tos.  

Citi šobrīd lasa

Profesors no Viļņas brīdina par mānīgu vēzi, kas neizraisa sāpes, taču "nodod sevi" citā veidā
Sāras un Veina neparastais mīlasstāsts: "Nolēmām, ka pirmais skūpsts mums būs tikai kāzu dienā"
VIDEO&FOTO: Rinkēvičs kopā ar daudzbērnu ģimenēm iededz svētku egli
Pievienot komentāru