Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Gleznainā Sigulda rudeņos ir populāra tūristu apciemojumu vieta. (Foto: Shutterstock)

Četri ļoti skaisti galamērķi Latvijas apceļošanai rudenī

Noderīgi ikdienā
2023. gada 30. septembrī 14:11 2023. gada 30. septembrī 14:11
  Jauns.lv
Vasarai aizejot, Latvija pārtop rudens brīnumzemē un piedāvā pievilcīgus rudens tūrisma maršrutus. Lai arī daudzi uzskata, ka vasara ir labākais laiks ceļojumiem un atpūtai, arī rudens ir piemērots jaunu iespaidu gūšanai tepat, Latvijā.

Banka Citadele apkopojusi rudens tūrismam piemērotus vietējos galamērķus.


Lūk, dažas idejas, kurp doties:

Gaujas Nacionālais parks

Gaujas Nacionālais parks ir dibināts 1973. gadā un ir lielākais, kā arī vecākais nacionālais parks Latvijā. Vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru lielajā platībā vari aplūkot un izzināt Latvijas bioloģisko daudzveidību, neaizmirstamas ainavas, dabas un kultūrvēsturiskos pieminekļus. Gaujas Nacionālajā parkā vari apskatīt senus pilskalnus, viduslaiku pilis, kā arī šarmantas pilsētas – Straupi, Siguldu un Cēsis.

Siguldā, kas zināma kā gleznainākā Latvijas rudens galvaspilsēta, vari ne tikai apskatīt skaistas ainavas, bet arī vēsturiskas vietas kā Turaidas pils un Gūtmaņa ala. Siguldā iespējams doties aizraujošā piedzīvojumā Aerodium vertikālajā vēja tunelī, lai noķertu rudenīgo vēju un lidotu kā putns.

Cēsis ir Vidzemes augstienes ziemeļu daļas pērle, kas pazīstama ar savu viduslaiku šarmu. Apmeklē Cēsu pils kompleksu, kur atrodas muzejs, bet no pils torņa vari vērot brīnišķīgu skatu pār rudenīgo pilsētu. Cēsu mājīgās kafejnīcas un amatnieku veikali padara pilsētu par ideālu vietu atpūtai un kultūras baudīšanai.

Straupe ir mazākā Hanzas pilsēta, kas ievērību ir guvusi ne tikai Latvijā, bet arī pasaules mērogā. Seko līdzi aktuālajam notikumu kalendāram un norādītajās nedēļas nogalēs dodies uz vēsturisko Straupes zirgu pastu, lai apmeklētu Slow Food Straupe tirdziņu – tas būs sevišķs baudījums tiem, kuri īpaši godā vietēji audzētos un bioloģiski ražotos produktus. Straupes pienotavas teritorijā, kas atrodas Straupes pagasta Plācī, apmeklē Hanzas mājražotāju tirdziņu. Apskati, pamēģini un iegādājies amatnieku, mājražotāju un zemnieku audzētus, radītus un veidotus labumus. 

Foto: Shutterstock

Kuldīga

Ne velti Kuldīgu dēvē par "Ziemeļu Venēciju" un tās vecpilsētu savos darbos ir iemūžinājuši gan mākslinieki, gan dzejnieki. Pastaigājies pa Kuldīgas vecpilsētas bruģakmens ieliņām, apskatot labi saglabājušos viduslaiku arhitektūru. Pilsēta ir arī slavena ar savām vēsturiskajām koka ēkām un Ventas rumbu - Eiropas platāko ūdenskritumu, kas īpaši sentimentāls šķiet rudenī. Ne tikai pavasarī, bet arī rudenī pilsētniekus un viesus priecē "lidojošās zivis" –  vimbas lecot cenšas pārvarēt Ventas rumbu.

Kuldīgas pils dārzs ir mierīga oāze pašā pilsētas sirdī. Tur varēsi izbaudīt nesteidzīgu pastaigu, apskatot tēlnieces Līvijas Rezevskas skulptūras, atjaunoto strūklaku un baudīt neaizmirstamus skatus no iekārtotajiem skatu laukumiem.

Foto: Shutterstock

Kolkas rags

Kolkas rags ir daudzu ceļotāju iecienīts galamērķis savas mītiskās ainavas dēļ. Šeit satiekas Baltijas jūra un Rīgas jūras līcis, radot vizuāli pārsteidzošu fenomenu. Rudens ir labs laiks pēdējām sezonas peldēm, bet ceļotājiem jāatceras, ka, saskaroties jūras un līča viļņiem, veidojas virpuļi, kas ir bīstami peldētājiem. Pēc atsvaidzinošas peldes izpēti smilšainās kāpas un izbaudi mierīgo atmosfēru. Apmeklē ikonisko Kolkas raga bāku, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz apkārtējo piekrasti - vari vērot Kurzemi visā tās krāšņumā un izbaudīt rudens saulrietus.

Foto: Shutterstock

Aglona

Aglonas bazilika jeb Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas bazilika ir starptautiskā nozīmes svētvieta. Tā celta vēlā baroka stilā un to rotā divi 60 metrus augsti torņi. Apmeklē ikonisko Aglonas baziliku, kas ir viena no nozīmīgākajām reliģiskām vietām Latvijā. Izbaudi klusumu un mieru, apskatot izteiksmīgu arhitektūru.

Foto: Shutterstock

Iepazīsti Latgales kulināro mantojumu Aglonas maizes muzejā, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā.  Pie muzeja saimnieces uzzināsi par tradicionālajiem maizes cepšanas veidiem, kā arī varēsi nogaršot tikko ceptu maizi. Ja esi Aglonā, noteikti apmeklē arī Aglonas ezeru, kas bieži tie dēvēts par Egles ezeru. Izbaudi ezera dzidro ūdeni – tas ir lieliski piemērots relaksējošam izbraucienam ar laivu. Krāsainās rudens lapotnes papildina apkārtnes skaistumu un ir kā iedvesmas avots, lai dotos nesteidzīgā pastaigā.

Citi šobrīd lasa

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 3
Putins: "Krievijas karaspēks virzīsies dziļāk Ukrainā" 2
Pievienot komentāru