Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Vai no iegādātās preces drīkst atteikties arī tad, ja atvērts iepakojums?

Likums un taisnība
28. septembrī 07:08 2023. gada 28. septembrī 07:08
  Mammamuntetiem.lv
"Vai, iegādājoties preci attālināti, 14 dienu atteikuma tiesības darbosies arī tad, ja preces iepakojums tika atvērts? Piemēram, telefona kastīte?" portālam LVportals.lv jautā Marita.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā skaidro, ka likumā ir noteikti gadījumi, kad patērētājs nevar izmantot atteikuma tiesības no distancē iegādātas preces. Iepakojuma atvēršana nav viens no šiem gadījumiem, izņemot, ja ir atvērts tādas preces iepakojums, kuru veselības un higiēnas apsvērumu dēļ nevar atdot atpakaļ, vēsta portāls "Mammamuntetiem.lv".


Turklāt šāds noteikums būs spēkā tikai tad, ja pārdevējs patērētājam būs nodrošinājis informāciju par to, ka atteikuma tiesības nevarēs izmantot, pirms patērētājs izvēlas veikt pirkumu. Mobilais telefons noteikti neietilpst šādu preču kategorijā.

Atbilstoši atteikuma tiesību jēgai patērētājs drīkst ar preci iepazīties tiktāl, ciktāl tas ir iespējams veikalā. Līdz ar to patērētājam ir tiesības izpakot preci, lai to apskatītu, tomēr nevajadzētu preci lietot. 

Piemēram, apavus patērētājs ir tiesīgs pielaikot, bet ne doties ar tiem ārā, sadzīves tehniku nevajadzētu izmantot u. tml.

Likumā arī noteikts, ka patērētājs atteikuma tiesību periodā ir atbildīgs par preces vērtības samazināšanos, ja prece izmantota citā nolūkā, nevis preces rakstura, īpašību un darbības noskaidrošanai.

Citi šobrīd lasa

Pastaiga pa Vecrīgu 27 gadus vecai sievietei beidzas ar smagu galvas traumu
VIDEO: pie mums Ziemassvētku eglītēs mēdz atrast palaidnīgus kaķus, bet Ziemeļamerikā atrod citus pārsteigumus
Nosauktas Eiropas valstis, kur pastiprināti sākusi izplatīties Ķīnas noslēpumainā pneimonija
Pievienot komentāru