Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Elīna Garanča. (Foto: no izdevniecības "Rīgas Viļņi" arhīva)

Elīna Garanča plāno beigt operdziedātājas karjeru

Slavenības
7. februārī 06:31 2024. gada 7. februārī 06:31
 
Pasaulslavenā latviešu operdziedātāja Elīna Garanča prāto par karjeras beigšanu. "Esmu reāliste," viņa saka.

Nākmnedēļ Garančai būs tas gods Vīnē atklāt 66. Operas balli. Pirms tās sniegtajā intervijā latviešu zvaigzne liek noprast, ka karjera jābeidz, atrodoties tās augstākajā punktā.


"Es jau ilgu laiku domāju par savas karjeras beigām. Es esmu reāliste," saka Garanča. "Desmit līdz 15 gadi - tā dziedātājai ir tiešām lieliska karjera. 25 gadi - tik, cik ilgusi mana, - tā jau ir super gara, un viss, kas ilgst pēc tam, tas jau robežojas ar brīnumu."

"Es to joprojām izbaudu, bet man sāp ceļi. Mēs katrā izrādē ilgu laiku stāvam uz slīpām skatuvēm. Un tāpat esmu pamanījusi, ka dziedāt vienu un to pašu atkal un atkal man vairs nav gana jautri. Es esmu uzkrājusi tik daudz pieredzes, es labprāt to nododu jaunākiem cilvēkiem," saka 47 gadus vecā operdziedātāja, kas profesionālo karjeru sāka 1999. gadā, gadu vēlāk tika pie "Lielās mūzikas balvas". Karjeras laikā ieguvusi slavu visā pasaulē, neskaitāmas balvas un atzinības.

Vai jau ir noteikts datums, kad Garanča savu ražīgo karjeru varētu beigt? "Nē, nav gan. Es, visticamāk, gadiņus divus vēl padziedāšu," saka Elīna, kam jau esot plāns, ko darīt pēc tam. "Ir ļoti daudz lietu, kas mani interesē. Vasarā, piemēram, mēs savā mājā Malagā veicām lielus renovācijas darbus. Es izvēlējos flīzes, aizkarus - tā kā, ja dziedāšanai tiks likts punkts, varu kļūt par interjera dizaineri. Un vēl - Spānijā, kur dzīvoju, ir tikai šaušalīgas kūkas. Es te varētu cept latviešu kūkas un tā sākt mazu biznesu."

Kā zināms, Garanča 2006. gadā Rīgā salaulājās ar spāņu diriģentu Karelu Marku Šišonu, ģimenē aug divas meitas.

 

Citi šobrīd lasa

"Man ir alkohola nepanesamība!" - aktieris Kaspars Znotiņš par attiecībām ar grādīgiem dzērieniem
Tērpies "Doktora Ļaunuma" kostīmā, Medvedevs atklāj savas perversās fantāzijas 2
FOTO: hiphopa apvienības "Wu-Tang Clan" dalībnieks "GZA" ar "The Phunky Nomads" nodod uguņus koncertzālē "Palladium"
Pievienot komentāru