Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šeins Makgovans. (Foto: Jules Annan / BACKGRID/ Vida Press)

Miris leģendārais Šeins Makgovans 1

Mūzika
2023. gada 30. novembrī 15:39 2023. gada 30. novembrī 15:39
  Jauns.lv
Grupas “Pogues” solists, leģendārais Šeins Makgovans miris slimnīcā 65 gadu vecumā. Viņam bija diagnosticēts encefalīts, vēsta BBC.

Makgovana pārstāvja paziņojumā apstiprināts, ka viņš "mierīgi miris šorīt (30. novembrī) pulksten 3.30 ar sievu un māsu blakus".


Dziedātājs un dziesmu autors jau kādu laiku bija sūdzējies par pašsajūtu.

Viņa sieva Viktorija Mērija Klārka sociālajā tīklā “Instagram” pavēstīja, ka Makgovans "man nozīmēja pasauli".

Viņa rakstīja: "Es nezinu, kā to pateikt, tāpēc es vienkārši gatavojos to pateikt. Šeins... ir devies kopā pie Jēzus un Marijas, un viņa skaistās mātes Terēzes."

Vēl 22. novembrī Makgovana sieva Klārka paziņoja, ka mūziķis ir atstājis slimnīcu, un tikai dažas dienas vēlāk viņa atklāja, ka pāris svinēja savu kāzu gadadienu un bija pateicīgi, ka ir "joprojām dzīvi".

Makgovans bija leģendārs ne tikai ar savu mūziku, bet ar pārmērībām – narkotiku un alkohola lietošanu.

Makgovans bija viens no rokmūziķiem, kura pārmērības, šķiet, nemazināja viņa radošo talantu.

Reiz viņš lepojās, ka lielākā daļa no viņa 300 dziesmām ir tapušas reibumā.

"Es neesmu pievienojies grupai, lai dzertu pienu," viņš teica.

Šeins Patriks Makgovans dzimis Kentā 1957. gada 25. decembrī, kad viņa īru vecāki ciemojās pie radiem. Pirmos sešus bērnības gadus viņš pavadīja lauku idillē Tipperāri, pirms viņa ģimene pārcēlās uz dzīvi Anglijā. Tur viņš dzīvoja lielu daļu savas dzīves, paužot trimdas īrieša muzikālās izjūtas, lai gan vēlāk viņš pārcēlās uz Īriju.

Makgovana māte bija godalgota tradicionālā īru dziedātāja, bet tēvs bija rakstnieks. Kad viņam bija 12 gadu, Šeins ieguva stipendiju prestižajā Vestminsteras valsts skolā. Tomēr viņš tur nespēja iejusties un tika izraidīts 16 gadu vecumā pēc tam, kad tika pieķerts narkotiku lietošanā. Viņš sāka strādāt Londonas ierakstu veikalos un bāros, lai apmierinātu savu mīlestību pret mūziku un dzērieniem.

Makgovanu neizbēgami piesaistīja panku kustības enerģija un haoss. Pirmo reizi viņš publisi parādījās ziņas, kad grupas "The Clash" koncertā tika nofotografēts ar asinīm nosakostas auss. Pēc tam attēls tika ievietots laikrakstos ar nedaudz pārspīlēto virsrakstu "Kanibālisms sadursmes koncertā".

Kad Makgovans izveidoja "Pogue Mahone" ("Kiss My Arse" angļu valodā), viņš beidzot spēja sajaukt panka trakulības ar īru dzeju un savu dziesmu tekstu sentimentalitāti līdz milzīgai kritiķu un komerciālai atzinībai. Laikā no 1984. līdz 1990. gadam grupa, kuras nosaukums diplomātiski saīsināts uz "The Pogues", izdeva piecus albumus ar tādām dziesmām kā "A Pair of Brown Eyes" un "A Rainy Night in Soho" tika slavinātas kā rokmūzikas klasika.

Lai gan vēlāk viņš tika slavēts par krogu un nemiernieku dziesmu atdzīvināšanu ar saviem panku aranžējumiem, daži īru kopienas iedzīvotāji šīs dziesmas sākotnēji uztvēra mazāk labvēlīgi, apsūdzot viņu par viņu mūzikas neslavas celšanu īriem

Laika gaitā robeža starp paša Makgovana dzīvesveidu un dusmām, par kurām viņš dziedāja, kļuva arvien neskaidrāka, un 1991. gadā "The Pogues" bija spiesti izmest savu dibinātāju viņa arvien nepastāvīgākās uzvedības dēļ.

Reiz dziedātāja Šineida O'Konora izsauca policiju, kad ieraudzīja viņu lietojam heroīnu, kas vēlāk viņu attradināja no ieraduma. Taču Makgovans turpināja ignorēt ārstu brīdinājumus par alkohola lietošanu.

Makgovans izveidoja jaunu grupu "The Popes", un 1994. gadā albums "The Snake" guva atzinību.

Saistītās ziņas

Šeina Makgovana sieva atklāj jaunumus par dziedātāja veselību pēc tam, kad "The Pogues" leģenda nogādāts slimnīcā
Šeins Makgovans un "The Pogues" dosies atvadu koncertturnejā
Šeins Makgovans: spoki man palīdz sacerēt dziesmas

Citi šobrīd lasa

Astrologi nosaukuši marta galvenos neveiksminiekus: kurš iekļuvis "melnajā" sarakstā
Kara otrajā gadadienā visā Latvijā notiek atbalsta pasākumi Ukrainai
Desmit kara gadi – ilggadējā bruņoto spēku virskapelāna Elmāra Pļaviņa Ukrainas misija
Pievienot komentāru