Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Dāvana Latvijai 105. dzimšanas dienā – turpmāk “Radio SWH” atskaņos 105 latviešu dziesmas diennaktī 1

Mūzika
2023. gada 13. novembrī 16:18 2023. gada 13. novembrī 16:18
  Jauns.lv
Ir laiks, kad latviešu valoda ir jāpastiprina. Tas būtu arī radio draudzīgs spēka plecs pašmāju mūziķiem. Atbalstām savējos! Radio SWH trīsdesmitās dzimšanas dienas gadā ir sagatavojis kārtējo pārsteigumu klausītājiem – no 18. novembra Latvijas 105. dzimšanas gadā radio katru diennakti apņēmies atskaņot 105 latviešu dziesmas.

AS “Radio SWH” vadītājs Jānis Šipkēvics: “Latviešiem ir sakāmvārds: “Tēva mājās garoza gardāka nekā svešās – cepetis.” Mūzika ir mūsu maize. Tāpēc valsts svētkos padomājām par vietējiem “maizniekiem”. Katru diennakti, ja galdā liksim 105 mūzikas klaipus, pareizinot tos ar 365 dienām, iznāks, ka gadā būsim nobaudījuši 38 325 “garšīgas” dziesmas. Tas nozīmē, ka būtiski palielināsies autoratlīdzības vietējiem mūziķiem, dziesmu autoriem un izpildītājiem.”


Palielinot latviešu mūzikas īpatsvaru, tā būs dāvana gan klausītājiem un visai Latvijai, gan pašmāju mūziķiem. Tostarp dziesmu skaits latviešu valodā simboliski atzīmēs arī Latvijas valsts 105. dzimšanas dienu.

Savukārt AS “Radio SWH” grupas radiostacija Radio SWH LV, kurā tiek atskaņotas tikai un vienīgi dziesmas latviešu valodā, drīzumā skanēs ne tikai interneta vidē un FM frekvencē Ventspilī, bet arī latviešu mūzikas tradīcijām bagātajā Liepājā.

Citi šobrīd lasa

Pilnīgi viss, kas tev jāzina par savām aknām! No biežākajām slimībām līdz produktiem, kas tām palīdz
Kamēr ģenerālis cīnās par "krievu pasauli" Ukrainā, izplatās skrejlapas ar viņa sievas kailfoto 4
Atklāts princeses Ketrīnas "veiksmes noslēpums" karaliskajā ģimenē 5
Pievienot komentāru