Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Rīgas Krievu teātrī jestri nosvin "Robina Huda" pirmizrādi

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sarkanais paklājs
3. septembrī 10:35 2023. gada 3. septembrī 10:35
 
2023. gada 1. septembra vakarā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvoja jauniestudējums Daces Pūces režijā "Robins Huds".

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris jauno izrādi veltījis kā īpašu dāvanu Zinību dienā skolēniem un viņu vecākiem, ar šo notikumu iedibinot jaunu teātra tradīciju – katru 1. septembri dāvināt jauniestudējumu bērniem un jauniešiem. Izrādes veidotāji skatītājus ieved īstā Robina Huda laikmetā, stāstot leģendu par to, kā viduslaiku valstībā, kas pazīstama ar saviem biezajiem mežiem, pacietīgajiem iedzīvotājiem un augstajiem nodokļiem, ierodas cēlais laupītājs Robins Huds.


Režisore Dace Pūce kopā ar radošo komandu radījusi vizuāli iespaidīgu, pārsteigumiem bagātu un elpu aizraujošu izrādi par visiem zināmo leģendu. Iespaidīgo viduslaiku karaļvalsts ainu papildina video scenogrāfija, akrobātikas triki, dejas un dziesmas. 

Leģenda par Robinu Hudu stāsta par tām vērtībām, kas aktuālas mūsu sabiedrībai, un sevišķi jauniešiem, arī šodien – par drosmi, par mīlestību, par labestību, par nepadošanos un par varu kā instrumentu, ko var izmantot gan labiem, gan sliktiem mērķiem.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka norāda: “Vara – tā būs tēma, kas caurvīsies visos mūsu jubilejas gada lielās formas jauniestudējumos līdz 2024. gada maijam, un “Robins Huds” ir cienījami atklājis pieskaršanos šai tēmai.” 

Izrādes iespaidīgumu spilgtina arī ievērojamais aktieru skaits, kas darbosies uz skatuves kopā ar Robina Huda lomas atveidotāju Ivanu Streļcovu. Kopumā izrādē iesaistīti vairāk nekā 30 aktieru, kuri dzied, dejo, cīnās ar zobeniem un pārsteidz skatītājus katrā ainā.

Izrāde ir krievu valodā, skatītājiem zālē tiek nodrošināti titri latviešu un angļu valodā.

Citi šobrīd lasa

Eiropa sāk cīņu pret ātro modi: aizliegs iznīcināt nepārdotos apģērbus un apavus
Princese Šarlēna izskatās "nelaimīga un izolēta" laulībā ar princi Albertu, tāpat kā savulaik princese Diāna
No ministra padomnieka līdz nodevējam. Kas zināms par Ukrainas Drošības dienesta likvidēto Iļju Kivu, kurš savā nāves dienā aicināja Zelenski pakārties?