Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Džona Malkoviča vadībā Dailes teātrī top izrāde "Leopoldštate"

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Slavenības
16. augustā 14:55 2023. gada 16. augustā 14:55
 
Dailes teātrī mēģinājumu zālē rit darbs pie pasaulslavenā aktiera un režisora Džona Malkoviča iestudējuma "Leopoldštate" tapšanas.

Kā portālu Jauns.lv informēja Dailes teātris, Džons Malkovičs tur izvēlējies iestudēt slavenā britu dramaturga Toma Stoparda jaunāko lugu “Leopoldštate”. Tā ir kādas ebreju ģimenes sāga, kas savijas notikumos un pārdzīvotajā 50 gadu garumā.


“Leopoldštate” drosmīgi aplūko, ko nozīmē būt citādam – svešiniekam starp svešiniekiem ne tikai paša, bet arī citu acīs. Tā uzdod jautājumus par vēsturi – kā saglabāt savas saknes, kā nosargāt savu pašapziņu, kā izdzīvot mazai tautai, kad pasaule ir sajukusi prātā?

Džona Malkoviča jauniestudējuma pirmizrāde Dailes teātrī notiks 15. septembrī, kas būs arī Dailes teātra 104. sezonas atklāšanas notikums.

Izrādes režisors Dailes teātrī iestudējumu veido, apvienojot starptautisku radošo komandu. Režisors ir Džons Malkovičs, scenogrāfs ir Pjērs-Fransuā Limbošs, kostīmu māksliniece ir Brigita Hutere, komponists ir Timofejs Pastuhovs, gaismu mākslinieks ir Mārtiņš Jansons, režisora asistente ir Diāna Kaijaka, scenogrāfa asistenti ir Rūdolfs Bekičs, Sintija Jēkabsone, kostīmu mākslinieces asistente ir Jurate Silakaktiņa, tulkojuma konsultante ir Lolita Tomsone, lugu no angļu valodas tulkojusi Laila Burāne.

Saistītās ziņas

Vai Džons Malkovičs būs aktieru komandā" Krastu mačā"? Vadītāji sola pārsteigumus
Rīgā būs skatāma pazīstamā fotogrāfa Millera darbu sērija "Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs"
Džons Malkovičs: "Tas, ko es daru, ne vienmēr patīk cilvēkiem, bet man tas pārāk nerūp." Ekskluzīva intervija ar Holivudas zvaigzni

Izrādē lomas atveido liels Dailes teātra aktieru sastāvs. Lomās: Artūrs Skrastiņš (Hermanis), Lidija Pupure (Emīlija), Kristīne Nevarauska (Eva), Vita Vārpiņa (Gretla), Kārlis Arnolds Avots (Ludvigs), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Vilma), Imants Strads (Ernsts), Milēna Miškēviča (Hanna), Toms Veličko (Jakobs), Anete Krasovska (Nellija), Katrīna Griga (Sallija), Dārta Daneviča (Roza), Indra Briķe (Poldi), Lelde Dreimane (Jana), Klāvs Kristaps Košins (Frics), Madara Viļčuka (Hermīne), Gints Andžāns (Ārons), Ģirts Ķesteris (Kurts), Dainis Gaidelis (Zahs), Mārtiņš Upenieks (Oto), Andris Bulis (Pērsijs), Meinards Liepiņš (Leo), Kaspars Dumburs (Nātans), Aldis Siliņš (Civiliedzīvotājs).

Šobrīd mēģinājumu procesā tiek iesaistīti arī paši jaunākie skatuves mākslinieki, kas atveidos vairākas bērnu lomas izrādē.

Citi šobrīd lasa

“Dēliņ, kā vēlētos tevi apskaut…” Ukrainā atklāts Krievijas noslepkavotā karavīra piemineklis
Smagajā avārijā uz Ventspils šosejas 6 cietušie
VIDEO: Džonijs Deps, Bono un citas slavenības kopā ar ļaužu tūkstošiem pavada pēdējā gaitā ēverģēlīgo "The Pogues" solistu Šeinu Makgovanu
Pievienot komentāru