Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
no privātā arhīva

Fotogrāfs un dendijs Dāvis Sakne apprecējis kinokritiķi Dārtu Ceriņu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Slavenības
31. jūlijā 17:45 2023. gada 31. jūlijā 17:45
  Žurnāls "Kas Jauns"
Pēc vairāk nekā triju gadu draudzības 27. jūlijā Romā gredzenus mijis dendijs, fotogrāfs un sabiedrisko attiecību aģentūras "Golin Riga" vadošais partneris Dāvis Dāvids Sakne (34) un kino kritiķe, pētniece un Rīgas Starptautiskā kinofestivāla kuratore Dārta Ceriņa (29).

Kā šonedēļ vēsta žurnāls "Kas Jauns", laulību ceremonija ģimenes lokā risinājās ļoti īpašā vietā, vienā no greznākajiem Romas namiem – 19. gadsimta nogalē celtajā baroka stila Brankačo pilī, kur uzņemta Lukīno Viskonti spēlfilma "Gepards" ar aktieriem Bērtu Lankasteru, Klaudiju Kardināli un Alēnu Delonu galvenajās lomās.


Vaicāta, kāpēc jaunais pāris par savu kāzu norises vietu izvēlējies tieši Romu, Dārta sarunā ar žurnālu "Kas Jauns" atklājusi: “Tas lielākais izaicinājums bija salīdzinoši īsā laikā sarīkot kāzas citā valstī. Kāzu vietas izvēli noteica mans vīrs, jo Roma viņam emocionāli ir ļoti dārga pilsēta. Un mums abiem ir ļoti liela interese par itāļu kultūru, kino, literatūru, teātri, skatuves mākslu. Tāpēc bija likumsakarīgi, ka kāzas bija mūžīgajā pilsētā, lai mēs paši veidotu kaut ko mūžīgu.”

Jaunā sieva teic, ka ir jāizceļ kāds īpašs cilvēks, bez kura viņas un Dāvja kāzas nebūtu iespējamas: “Tas ir Dāvja ilggadējs draugs – Simone Ferrari, Itālijas kino, modes, kultūras un mākslas industrijas vietējā leģenda. Viņš ļoti daudz palīdzēja mums – gan ar kāzu norises vietu, gan ar praktiskākām lietām. Viņš padarīja to visu iespējamu un par tik lielisku, cik mēs to piedzīvojām.”

Pēc vairāk nekā triju gadu draudzības pāris savas attiecības reģistrējuši oficiāli. (Foto: no privātā arhīva)

Dārta Ceriņa stāsta, ka vēl pirms kāzām abi ar topošo vīru ļoti bieži apmeklējuši Itāliju: “Mana darba specifika ir saistīta ar kino un teātri, tā nu es festivālu dēļ gana daudz ceļoju. Piemēram, dodos uz Venēcijā notiekošo kino festivālu. Itālija ir gluži kā mūsu otrās mājas. Mēs noteikti gribētu šeit veidot savu dzīvi vai vismaz kaut kādu dzīves daļu.”

Līgava uz laulību oficiālo ceremoniju bija tērpusies latviešu dizaineres Sabīnes Skarules un viņas komandas darinātā baltā zīda kleitā ar lencītēm, savukārt uz kāzu svinību daļu tika pārvilkta adīta kleita, kas ir kā veltījums nesen viņsaulē aizgājušajai angļu aktrisei, modelei un dziedātājai Džeinai Birkinai, kad viņa precējās ar Seržu Geinsbūru.

Modes māksliniece Sabīne Skarule veidoja Dārtas Ceriņas līgavas kleitu – baltu zīda kleitu ar lencītēm, kurai piestiprināti dažādu mežģīņu ziedi. Īsais mežģīņu plīvurs ir par godu sicīliešu tradīcijām. (Foto: no privātā arhīva)

“Mēs abi ar vīru pazīstam Sabīni personiski, un tas, ko viņa ar komandu veido, ir vērtīgi. To, ko mūsu mammas un vecmāmiņas ar rokām darināja – vai tie būtu adījumi, vai mežģīnes, vai kas cits –, viņa tam visam piešķir mūsdienīgu skatu, lai šos darinājumus varētu arī valkāt mūsdienās, nezaudējot rokas pieskārienu,” tā Ceriņa.

Pēc kāzām Romā jaunais pāris devās uz lidostu, lai trauktos uz Sicīliju, kur pavadīs vairāk nekā nedēļu un baudīs divvientulību, lai pēc tam jau jaunajā vīra un sievas statusā atgrieztos pie darbiem Rīgā.

Dārtas un Dāvja oficiālā kāzu ceremonija Romā – baroka stila Brankačo pils pagalmā. (Foto: no privātā arhīva)

Sakne un Ceriņa viens otru pazīst vairāk nekā 13 gadus – abi iepazinušies caur kopīgiem draugiem. Attiecības jaunais pāris sāka pirms vairāk nekā trim gadiem, pandēmijas sākumā, nejauši satiekoties pasākumā un stundām aizrunājoties par kino.

Citas interesantākās ziņas un notikumus lūkojiet žurnālā "Kas Jauns"!

Citi šobrīd lasa

Mūziķis Gatis Irbe iziet sabiedrībā ar kādu dāmu. Kas viņa ir?
Tiem cilvēkiem, kuri devušies pensijā pēc 2012. gada, no 1. janvāra mainīsies pensijas apmērs 1
“Dēliņ, kā vēlētos tevi apskaut…” Ukrainā atklāts Krievijas noslepkavotā karavīra piemineklis
Tēmas: Itālija, Roma, Ferrari