Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Ilonas Balodes un Ūdrīša dēls Bārts uz skatuves jau jūtas kā mājās

Slavenības
2023. gada 5. februārī 06:27 2023. gada 5. februārī 06:27
  Žurnāls "Kas Jauns"
Aizvadītajā nedēļā Rīgas kafejnīcā "Aleponija" norisinājās mūziķes Ilonas Balodes-Ūdres jaunās grāmatas "Ielu muzikantu piezīmes" atklāšanas burziņš, kurā uz skatuves visu vakaru dzirksteļoja viņas un mūziķa Ūdrīša ņiprais dēliņš Bārts (6).

Kā atgādina žurnāls "Kas Jauns", 17. janvārī apritēja seši gadi, kopš smagas avārijas seku rezultātā tautā mīlētais mūziķis Rolands Balodis-Ūdris ir invalīds un pilnībā atrodas sievas rakstnieces un mūziķes Ilonas Balodes-Ūdres aprūpē. Tā vietā, lai sagumtu pārgurumā un bezcerībā gan par morālo smagumu, gan regulāro vīra cilāšanu – no gultas ratiņkrēslā, no ratiņkrēsla automašīnā un tā tālāk –, turklāt vēl visu apvienojot ar dēla Bārta audzināšanu, Balode-Ūdre rod spēku vēl arīdzan pelnīt naudu muzicējot un uzrakstīt grāmatu. Turklāt kā lielāko iedvesmotāju gan dziesmu tapšanā, gan piedzīvojumu apkopošanai grāmatā Ilona minēja tieši vīru.

Bārts, Ūdris un Ilona. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Nu draugiem, radiem, palīgiem un, protams, vīram Rolandam un dēlam Bārtam klātesot, grāmata skanīgā ballītē prezentēta. Pēc oficiālajām uzrunām grāmatas autore Ilona Balode-Ūdre ar savu grupu uz skatuves visus priecēja ar sirsnīgu koncertprogrammu. Lai gan sākumā puika skatīties uzstāšanos bija ieriktējies blakus tēvam zālē, drīz vien viņš nosprieda, ka labāk ies pie mammas – uz skatuves.

Bārts uz skatuves mammai klēpī. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Atnākot viņš, laipojot un lavierējot starp mikrofonu statīviem un mūzikas instrumentiem, labu brīdi pastaigājās šurpu turpu, rokās turot un visādi grozot mūzikas kompaktdisku. Kad šī nodarbe savu ieinteresēšanas resursu bija izsmēlusi, disks tika aiznests un nolikts, un Bārts atgriezās uz skatuves, lai pievērstos aktīvākai rīcībai – te griezās ap savu asi uz grozāmā krēsla, te apsēdās brīvā vietā, dziedāja līdzi mammai un mūzikas ritmā šūpoja kājas, te ik pa brīdim pieskrēja pie mikrofona un priecēja klātesošos ar visādiem izsaucieniem, informējot, ka viņa mīļākā dziesma ir par holoģilņik pustoj (par tukšu ledusskapi – KJ), un piedziedot mammai arī citām dziesmām. Pēc prezentācijas ballītes daudzi apmeklētāji par jauko pasākumu un “paralēlo priekšnesumu” pateicās arī Bārtam.

Saistītās ziņas

"Nu niez man tā rakstīšana!" Ilona Balode-Ūdre jaunajā grāmatā stāsta par mūziķu dzīves bezrūpību, sāpēm un arī nāvi
VIDEO: Ilona Balode-Ūdre iepazīstina ar ģimenes ikdienu Bolderājas pusē
Balodes un Ūdrīša dzīvē atkal milzu pārmaiņas - viss sākas no baltas lapas

Par to, kā pašlaik dzīvē klājas pašai, kā ar Ūdri un kādas muzikālās darīšanas nesen aizrāvušas dēlu Bārtu, lasiet Ilonas intervijā žurnālā "Kas Jauns"!

Citi šobrīd lasa

Ko Ikšķilē ēda "Krēslas" Bella - aktrise Kristena Stjuarte 2
Parādījusies jauna un bīstama tendence, kā krāpnieki aptin ap pirkstu savus upurus 2
FOTO: Jēkabpilī milzīgi ledus gabali pārstūmušies pāri aizsargdambim, pilnībā nobloķējot ceļu