Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

“Titānikam” 25! Džeks ar Rozu bučojas aizkadrā; Vinsleta čurā baseinā – šie un citi fakti par leģendāro filmu

Kino
2023. gada 3. februārī 16:40 2023. gada 3. februārī 16:40
  Jauns.lv
Neticami, bet fakts - 1997. gadā Džeimsa Kamerona uzņemtais mīlas grāvējs “Titāniks” šogad svin 25 gadu jubileju, un šī ievērības cienīgā jubileja nepaliks nepamanīta.  

“Titāniks” daudziem ir kļuvis par neatņemamu Valentīna dienas sastāvdaļu. Visticamāk, tā būs arī šogad, un, ņemot vērā filmas apaļo jubileju (un, visticamāk, arī sajūtot vēlreiz iespēju nopelnīt), Kamerons skatītājiem piedāvā filmas atjaunoto versiju 4K formātā, kas būs skatāma arī kinoteātros.

Bet, lūk, suminot nu jau par kino klasiku kļuvušo “Titāniku”, daži interesanti fakti par šo filmu -  tā varēja būt citādāka, nekā mēs to pazīstam.

Džuljetai vajadzēja būt citai

Klēra Ketrīna Deinsa un Leonardo Dikaprio filmā "Romeo un Džuljeta". (Foto: Merrick Morton/20th Century Fox/Kobal/Shutterstock/ Vida Press)

Izrādās, ka “Titānika” galvenās varones Rozas lomu bija paredzēts uzticēt Klērai Ketrīnai Deinsai, kur pazīstam no cita mīlas kino “Romeo un Džuljeta”. Atceroties tālo 1997. gadu,  Deinsai atklāj: “Bija tikko filmējusies ar Leonardo Dikaprio “Romeo un Džuljetā”, un viņi vēlreiz mūs vēlējās redzēt kopā, bet man vienkārši vairs nebija “iekšā”!” Viņa norāda, ka viņai ir “nulles nožēla” par to, ka nepiedalījās “Titānikā”.

Arī Gvineta Paltrova atteicās spēlēt Rozes lomu, un viņa atzīst, ka tagad to nožēlo. Citas potenciālās Rozas lomas atveidotājas bija Vinona Raidere, Uma Tūrmane un Rīza Viterspūna. Keita Vinsleta atklāj, ka, viņasprāt, Rozas lomai daudzas aktrises bijušas daudz piemērtākas, tomēr paveicies tieši viņai.

Arī Džeks varēja būs cits

Džonijs Deps. (Foto: ilpo musto / Alamy/ Vida Press)

Arī Džeka lomai, protams, bija vairāki kandidāti. Viens no viņiem bija Metjū Makdonahijs, kuru diemžēl “izbrāķēja”.  

Savukārt Džonijs Deps atteicās no šīs lomas, jo viņam “riebies scenārijs”. “Es vienkārši nespēju to izlasīt līdz galam,” atceras Džonijs Deps.

Visbeidzot loma tika piedāvāta Leonardo Dikaprio, taču viņš ilgi to apsvēra, jo viņam bijis piedāvājums arī spēlēt filmā “Boogie Nights”.

"Titānikam" milzu komerciālā veiksme

"Titānika" filmēšana izmaksāja 200 miljonus ASV dolāru, bet filma nopelnīja 2 miljardus. (Foto: Vida Press)

“Titāniks” 1997. gadā bija dārgākā tolaik uzņemtā filma. Eksperti bija pārliecināti, ka tā ir katastrofa, kas izmaksāja 200 miljonus ASV dolāru – tāds filmas budžets. Tomēr peļņas ziņā “Titāniks” izrādījās nenoslīcināms – tas nopelnīja divus miljardus dolāru, un līdz 2010. gadam kļuva par pelnošāko pasaules kino darbu.

Keita sagādāja Leo pārsteigumu

Keita Vinsleta Rozas lomā. (Foto: ©20thCentFox/Courtesy Everett Collection/ Vida Press)

Filmā ir epizode, kur Džeks zīmē Rozu kailu. “Viņš bija burvīgs, taču pirms filmēšanās mazliet satraucos, kā viņš mani uztvers – vai es viņam nelikšos par resnu,” atceras Vinsleta, “tāpēc, lai viņam nebūtu pārsteigumi, pārsteidzu viņu kaila vēl pirms filmēšanās provēm.”

Dikaprio trenējas skūpstīties ar Vinsletu

Ilgu skūpstīšanās treniņu rezultāts - viena no zināmākajām "Titānika' epizodēm. (Foto: Vida Press)

Lai skūpstīšanās ainas izskatītos maksimāli ticamas, Dikpario ar Vinsletu esot trenējušies. “Mēs skūpstījāmies aizkadrā vairāk, nekā varat iedomāties,” atklāja Dikpario Oprai Vinfrijai.

Vinsletu uzskatīja par resnu

Diemžēl “resnās meitenes” slava Vinsletai sekoja arī “Titānikā”. (Foto: LANDMARK MEDIA / Alamy/ Vida Press)

Keita Vinsleta reiz izteicās, ka jau bērnībā citi viņu uzskatījuši par meiteni ar lieko svaru. Drāmas skolotāja pat reiz teikusi, ka Vinsletai kā aktrisei būs jāsamierinās ar “resno meiteņu” lomām.

Diemžēl “resnās meitenes” slava Vinsletai sekoja arī “Titānikā”. Aktrise atceras, ka populāras joks savulaik bijis pat to, ka “ir zināms, kāpēc Džekam filmā neatradās vieta blakus Vinsletai uz durvīm”. Viņa savulaik to ņēmusi pie sirds un sūtījusi visus ratā.

Vai Džekam bija iespējas izdzīvot?

Teorētiski Džekam bija iespējas izdzīvot. (Foto: LANDMARK MEDIA / Alamy/ Vida Press)

Tikmēr īstie “Titānika” fani veikuši eksperimentu – vai Džekam tiešām nebija izredžu. Izrādās, ka bija – Rozai vajadzējis novilkt savu glābšanas vesti un palikt to zem peldošajām durvīm. Tad abi mīlas balodīši varētu nodzīvot līdz sirmam vecumam. Atliek vien secināt, ka drošības instrukcijas nav tikai bailīgajiem, bet dažreiz noder arī kaislīgiem mīlētājiem.

Džeks neuzzīmēja Rozu

Zīmējuma autors - Džeims Kamerons. (Foto: LANDMARK MEDIA / Alamy/ Vida Press)

Filmā viss skaisti – Džeks intīmā gaisotnē uzskicē uz papīra valdzinošo Rozu. Tomēr realitātē viss noticis citādi – Rozu uzzīmēja filmas režisors Kamerons, un skici iespieda rokās Dikaprio!

Starp citu, zīmējums pārdots par 16 000 ASV dolāru!

Roka uz aprasojušā loga

Šī epizode scenārijā nebija paredzēta. (Foto: LANDMARK MEDIA / Alamy/ Vida Press)

Vinsleta atceras, ka roka, kas parādās uz aprasojušā logu mīlas ainā, nemaz nav bijusi scenārijā. Viņa atklāj, ka tā bijusi Dikaprio improvizācija.

“Titānika” filmēšana – visnotaļ stresaina

Džeims Kamerons "Titānika" zvaigznēm dod norādes. (Foto: Vida Press)

Aktieri un studijas darbinieki atceras, ka filmēšana notiku grūti – darbs pie filmas bieži notika 14 stundas dienā, Kamerons esot ļoti kliedzis uz visiem, turklāt režisoram bieži esot bijušas pamatīgas garstāvokļa svārstības.

Vinsletai paliek 21 gads zīmīgā dienā

Keita Vinsleta palika 21 gadu veca dienā, kad tika filmēta šī aina. (Foto: LANDMARK MEDIA / Alamy/ Vida Press)

Lai katastrofas epizode būtu ticamāka, zināms, ka filmas režisors aktieriem bija sarūpējis nepatīkamu pārsteigumu. Baseinā, kurā notika filmēšana, ūdens temperatūra bija gana auksta, lai aktieriem būtu stindzinoši  auksti. Turklāt dienā, kad tika filmēta traģiskā aina ar Džeka noslīkšanu, Vinsletai palicis tieši 21 gads. “Ūdens bija tik auksts, ka apaukstējos. Teicu Leo – man šodien ir dzimšanas diena,” šovā Oprai Vinfrijai atklāja Vinsleta, “uz ko viņš man atbildēja – saldumiņ, man tiešām ir vienalga!”

Pamatīgs pārbīlis

Keita Vinsleta ir veikla nirēja. (Foto: LANDMARK MEDIA / Alamy/ Vida Press)

Kādā no filmēšanās epizodēm Vinsletas mētelis aizķērās zem ūdens balsta un viņa nevarēja iznirt. Kamēr piepeldēja glābēji, bija pagājis kāds brīdis, kas radīja pamatīgusatraukumu par Vinsletas dzīvību. Izrādās, Vinsleta spēj zem ūdens pavadīt ievērojamu laiku. Tā kā viss beidzās tikai ar satraukumiem.

Starp citu, filmā "Avatar: The Way of Water" Vinsleta zem ūdens bez elpas pavadīja septiņas minūtes un 14 sekundes apsteidzot līdzšinējo rekorda autoru Holivudas aktieru vidū - Tomu Krūzu.

Vinsleta čurājusi baseinā

Keita Vinsleta atzīsta - dažreiz nācās pačurāt baseinā. (Foto: LANDMARK MEDIA / Alamy/ Vida Press)

Keita Vinsleta atzīsta, ka filmējoties “Titānika” katastrofas ainās, kad visi bijuši baseinā, viņa dažreiz tajā čurājusi. “Jā, es atzīstu, ka reizēm čurāju tajā ūdenī,” Vinsleta atzina žurnālam “Rolling Stone”, “ja vēlētos doties uz tualeti, tas aizņemtu pusstundu ar tām visām korsetēm, kleitām un tamlīdzīgām lietām.”

Kamerons skaidro, kas ir mīlestība

Džeims Kamerons ir sarūpējis "Titānika" atjaunoto versiju. (Foto: ddp/Capital Pictures/Capi / Vida Press)

Filmas režisors Džeims Kamerons cer, ka cilvēki priecāsies par “Titānika” jubileju, un vairs nejautās, vai Džeks varētu būt izdzīvojis. “Tas ir kā Romeo un Džuljeta. Tā ir filma par mīlestību un upurēšanos, un mirstību. Mīlestību var izmērīt ar upuriem, ko esam gatavi nest tās vārdā,” pavēstīja Džeims Kamerons.

Atjaunota versija 4K formātā

Par godu "Titānika" 25 gadu jubilejai Kamerons skatītājiem piedāvā filmas atjaunoto versiju 4K formātā, kas būs skatāma arī kinoteātros.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 3
FOTO: Latvijas basketbolisti spraigā spēles galotnē uzvar spāņus
Pievienot komentāru