Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Zili brīnumi! Viduslaiku cienīgās Afganistānas talibi radījuši "superauto"

Trakā pasaule
2023. gada 14. janvārī 07:52 2023. gada 14. janvārī 07:52
  Jauns.lv
Radikālās islāma kustības “Taliban” kontrolētajā Afganistānā, kur tiek ieviests viduslaiku cienīgs dzīvesveids, izstrādāts savs automobilis — un nevis vienkārši kaut kāds parasts auto, bet superauto!

Protams, tas nespēs uzreiz konkurēt ar tādiem monstriem kā "Ferrari", "Bugatti" vai "Lamborghini", bet pirmais solis civilizācijas virzienā ir sperts.


Kā vēsta “Daily Mail”, nacionālo superauto “Mada 9” piecus gadus izstrādāja uzņēmuma ENTOP un Kabulas tehniskā profesionālā institūta (ATVI) 30 inženieru grupa. “Mada 9” iespējas un tehniskās īpašības netiek konkretizētas, jo vairumā publicēto video šis auto stāv nekustīgi.

Tikai zināms, ka tajā ir uzstādīts modificēts “Toyota Corolla” dzinējs, turklāt automobili plānots aprīkot ar elektrisko transmisiju, kā arī ar dažām apvidus auto funkcijām, lai varētu ērti braukt pa kalnaino Afganistānu.

ATVI vadītājs Gulams Haidars Šahamats sacīja afgāņu izdevumam “TOLO News”, ka superauto prototips drīz tiks testēts, un ražotāji cer to demonstrēt starptautiskajās izstādēs, lai ielauztos globālajā automobiļu tirgū.

Saistītās ziņas

Afganistānā talibi liek NVO pārtraukt sieviešu nodarbināšanu
"Taliban" sievietēm slēdz universitātes
Talibi par "morāliem noziegumiem" futbola stadionā publiski noper 12 cilvēkus


 

Citi šobrīd lasa

Kamēr ģenerālis cīnās par "krievu pasauli" Ukrainā, izplatās skrejlapas ar viņa sievas kailfoto 4
Latvijas basketbolisti pirmā puslaika uzvar Slovākiju - bumba grozā varētu krist biežāk
Zelenskis: Ukraina zaudējusi 31 000 karavīru 1
Pievienot komentāru