Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Džeremijs Mīkss. (Foto: action press/ Vida Press)

Pievilcīgi, pašpārliecināti un stilīgi - Mata Hari, Dilindžers un citi valdzinošie noziedznieki

Slavenības
2022. gada 27. decembrī 06:06 2022. gada 27. decembrī 06:06
 
Dažkārt pievilcība un lielisks stils noder, lai piemānītu, novērstu uzmanību un pavērtu durvis noziedzīgajiem plāniem. Lūk, skaistākie noziedznieki kādreiz un tagad.

Stils kā melu aizsegs


Anna Sorokina, zināma arī kā Anna Delveja, ir slavena ar to, ka piemānīja Ņujorkas elitāro sabiedrību.

Anna Sorokina. (Foto: Christopher Peterson / SplashNew/ Vida Press)

Pārliecinot, ka ir miljonu mantiniece, viņa iekļuva augstākajās aprindās un izkrāpa miljonus savam neeksistējošajam “biznesa plānam”. 2019. gadā viņai par to tika piespriests 4–12 gadu cietumsods, bet 2022. gadā viņu atbrīvoja un deportēja uz Vāciju. Šis neticamais stāsts, ka dārgā gaume un stils spējis pārliecināt, ir iemūžināts "Neflix" seriālā "Izgudrojot Annu".

“Izgudrotāja”

Elizabete Holmsa bija jauna uzņēmēja biotehnoloģiju jomā, kura ar savu neatlaidību nodrošināja uzņēmumam "Theranos" miljonus un presē tika uzskatīta par nozares brīnumu.

Elizabete Holmsa. (Foto: John Angelillo/UPI/Shutterstock/ Vida Press)

Viņa tikās ar augstāko sabiedrību, piedalījās konferencēs ar bijušo ASV prezidentu Bilu Klintonu un pat tagadējo prezidentu Džo Baidenu. Tomēr izsmalcinātās sievietes “izgudrojums” nebija tik pārdomāts kā garderobe, un viņa 2022. gadā tika notiesāta par krāpšanu. Tomēr viens ir sasniegts – viņas dzīve ir seriāla "The Dropout" sižets (Elizabeti atveido aktrise Amanda Seifrīda).

Eksotiskā spiedze

Pazīstamākā un leģendārākā noziedzniece, protams, ir 20. gadsimta sākuma nīderlandiešu pavedinošā dejotāja, kurtizāne un spiedze Mata Hari (Mārgareta Ģertrūde Zelle).

Viņa safabricēja pasakai līdzīgu stāstu par to, ka ir dzimusi senā Indijas templī un tur apguvusi eksotisko dejas mākslu. Tērpusies smalkajos un teatrālajos kostīmos, sieviete savaldzināja augsta ranga militārpersonas un politiķus, bet tas nepaglāba no tā, ka pašu noalgojušie franči sievietei piesprieda nāvessodu (1917) par dubultaģentes darbību.

Bagātniece un zagle

Petija Hērsta bija jauna, skaista un stilīga preses izdevniecības mantiniece, kad viņu 1974. gadā nolaupīja kreiso ekstrēmistu grupa.

Petija Hērsta. (Foto: Courtesy Everett Collection/ Vida Press)

Viņa esot piespiesta pievienoties grupai un, lai pabarotu visus Losandželosas izsalkušos, no pašas tēva izspiest miljonus un piedalīties banku aplaupīšanās. Hērsta ar sagūstītājiem kopā pavadīja vairāk nekā gadu un, šķiet, Stokholmas sindroma vadīta, pārņēma grupas revolucionāros uzskatus un Če Gevaras stila tērpus. Tiesa sievietei piesprieda 35 gadus ieslodzījumā, kas vēlāk samazināti līdz septiņiem, un vēl vēlāk viņa tika apžēlota. Par viņu ir uzņemtas jau deviņas filmas.

No ielu bandīta par modeli

Džeremija Mīksa dzīvesstāsts ir nepārspējams!

Pievilcīgais noziedznieks bija Kalifornijas ielu bandas "Crips" loceklis, kuru 2014. gadā par nelikumīgu šaujamieroča nēsāšanu un zādzību arestēja Stoktonas policija un kura foto (no senāka aresta) ievietoja savā "Facebook" lapā. Viņa portreta savaldzinātie to izplatīja internetā ar tēmturi #feloncrushfriday, un pēc 13 mēnešiem ieslodzījumā vīrietis, pamatojoties uz savu interneta slavu, sāka veiksmīgu modeļa karjeru.

Pašpārliecinātais gangsteris

Džons Dilindžers bija slavens amerikāņu Lielās depresijas laika gangsteris, kurš ar savu tā saukto Dilindžera bandu piedalījās neskaitāmās banku un pat policijas iecirkņu aplaupīšanās.

Džons Dilindžers. (Foto: Shutterstock/ Vida Press)

Katrā uzņemtajā fotogrāfijā, tērpies smalkos uzvalkos, viņš šķiet nesatricināms, izaicinošs un pašpārliecināts. Ne velti 2009. gada filmā "Public Enemies" viņu atveidoja pievilcīgais aktieris Džonijs Deps.

Viltus bohēma

Volfgangs Beltrači un viņa sieva Helēna ir autori stiligākajiem noziegumiem pasaules vēsturē.

Volfgangs un Helēna. (Foto: ddp/Kilian J. Kessler/Ex-Press / Vida Press)

Šķietamie bohēmiķi patiesībā ir vainojami pie dažiem skandalozākajiem mākslas viltojumiem. Volfgangs kā talantīgs mākslinieks radīja simtiem slavenu mākslinieku darbu, bet sieva kā mākslas darbu tirgotāja šos viltojumus pārdeva bagātajiem kolekcionāriem. Pāris tika pieķerts un notiesāts 2011. gadā, un tiek ziņots, ka ar viltojumiem viņi bija paspējuši nopelnīt vairāk nekā 100 miljonus ASV dolāru. Volfgangam tika piespriesti seši, sievai četri gadi brīvā režīma cietumā, un tagad, esot brīvībā, Beltrači gleznojot pats ar savu vārdu un atkal pelnot miljonus.

Volfgangs un Helēna. (Foto: BabiradPicture/Shutterstock/ Vida Press)

Britu itāļi

Kreja dvīņi – Ronijs un Redžijs – bija divi slavenākie Londonas gangsteri.

Ronijs un Redžijs. (Foto: CAMERA PRESS/Unknown / TSPL / Vida Press)

Identiskie dvīņi ar savu bandu divas desmitgades dominēja pilsētā un papildus jau tā kolorītajai līdzībai iemiesoja 60. gadu itāļu mafijas bosu tēlus. 1969. gadā par neskaitāmajiem noziegumiem viņiem tika piespriests mūža ieslodzījums. Arī par brāļiem ir uzņemtas vairākas filmas, jaunākā ir "Leģenda" (2015) ar Tomu Hārdiju abās galvenajās lomās.

Ronijs un Redžijs. (Foto: Mirrorpix / Vida Press)

 

Citi šobrīd lasa

Vai var atgūt pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, ja strādāts vien dažus mēnešus gadā?
Retro mode ir kļuvusi par stila augstāko pilotāžu
Toms Krūzs sācis kopdzīvi ar jaunu draudzeni - sabiedrības dāmu no Krievijas 2
Pievienot komentāru