Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Pateicoties “Latvijas mūzikas lielkoncertam”, atklājas ilggadējs pārpratums Latvijas estrādes mūzikā

Mūzika
2022. gada 19. augustā 16:15 2022. gada 19. augustā 16:15
 
Šodien, 19. augustā, pašmāju kulta grupa "Singapūras Satīns" kopā ar vienu no šī brīža episkākajām rokmūzikas balsīm — dziedātāju Miku Galvanovski, laiž klajā singlu “Kamēr jauni mēs”, kas radīts īpaši 10. septembrī gaidāmajam un Raimonda Paula daiļradei veltītajam “Latvijas mūzikas lielkoncertam”. Kā atklāj koncerta radošais direktors Arstarulsmirus, veicot darbu pie visiem zināmā skaņdarba jaunākās versijas, gaismā nācis ilggadējs pārpratums Latvijas mūzikā, un tapis zināms, ka patiesībā dziesmas pavadījumu nav veidojis maestro Pauls.

“Radošā procesa noslēgumā piedzīvojām pārsteidzošu kuriozu. Pēc dziesmas pabeigšanas veicām ierasto procedūru, kad skaņdarba izdošana tiek saskaņota ar autoru. Uzrunājām Maestro pārstāvjus autortiesību jautājumos. Un tikai tad uzzinājām, ka patiesībā Raimonds Pauls nav dziesmas “Iedzersim pa glāzei" mūzikas autors. Izrādās viņš ir tikai apdares autors, jo patiesībā dziesmas motīvs ir ņemts no kādas senas ziņģes, kas tika adaptēts mums visiem tik labi pazīstamajā šlāgerī. Tādējādi var teikt, ka dziesma “Kamēr jauni mēs” lielkoncerta programmā ir iekļuvusi pārpratuma pēc. Kaut kādā ziņā tas ļoti labi sader ar dziesmas avantūrisko noskaņu,” sakritību iezīmē Arstarulsmirus.


Dziesmas ierakstā piedalās: grupa “Singapūras Satīns” un Miks Galvanovskis. Vārdu autori: Jānis Pēters, Kārlis Zenne, Juris Štrāls, Edgars Bāliņš. Producents: Niks Evalds. Ieraksta pēcapstrāde: Sergejs Laletins. 

Foto: Publicitātes

Straumēšanas vietnēs un servisos singls būs pieejams sākot no nākamās nedēļas, savukārt radio staciju apraidē tas klausāms no 2022. gada 19. augusta. 

Repa grupa “Singapūras Satīns” dibināta 2015. gadā, pastāvēšanas laikā izdevusi vairākus albumus un īstenojusi sadarbības ar tādiem mūziķiem kā Samanta Tīna, A-Eiropa, Horens Stalbe, Juris Kaukulis u.c. Latvijas zināmākajiem māksliniekiem. 2020. gadā grupa noslēdza līgumu ar starptautisku mūzikas ierakstu kompāniju "Universal Music Group", kļūstot par pirmajiem latviešu reperiem, kuri pieskaitāmi starptautiskai mūzikas izdevniecībai.

10. septembrī gaidāmajā “Latvijas mūzikas lielkoncerts. Raimonda Paula mūzika” uz grandiozās un īpaši šim notikumam radītās Daugavas stadiona skatuves kāps virkne Latvijas labāko mūziķu, lai kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri izpildītu maestro ikoniskākos skaņdarbus līdz šim nedzirdētās un jaunās skaņās. Skatuves gaismās mirdzēs šarmantās vokālistes — Tautumeitas, Aminata, Dināra Rudāne, Aija Andrejeva un Laima Vaikule, grupas Carnival Youth, Da Gamba, MUSIQQ un Mazais Princis, solisti — Intars Busulis, Žoržs Siksna, Jānis Aišpurs, Ralfs Eilands, Artūrs Skrastiņš un Andris Bērziņš, hip hop žanra pārstāvji Ozols, Arstarulsmirus, ansis, MESA, Singapūras Satīns, kā arī virkne citu mūziķu kopā ar Abonementa orķestri, GG Choir un DJ Monsta. Pie diriģenta pults — Jānis Ivuškāns. Lielkoncerta vērienīgo skatuves dizainu veido populārais pašmāju režisors Papa Chi un animāciju meistars Juris Pepe, koncertprogrammas mūzikas producents un radošais direktors — Arstarulsmirus, svaigas un līdz šim nedzirdētas skaņdarbu aranžijas veidojuši Jānis Ivuškāns un Romāns Faļkenšteins.

Biļetes uz koncertu pieejamas interneta vietnēs: www.lielkoncerts.lv un www.aula.lv, bet klātienē nopērkamas “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās visā Latvijā. Stāvvietas pieejamas par 20 eiro, sēdvietas — no 55 līdz 70 eiro, VIP biļetes — 150 eiro (VIP loža un atsevišķs bārs). Koncerta ieejas biļete nepieciešama katram apmeklētājam no 8 gadu vecuma. Personām, kuras pavada cilvēkus ar invaliditāti, ratiņkrēslos vai ar redzes traucējumiem, iepriekš sazinoties ar koncerta organizatoriem, ieeja tiek nodrošināta bez maksas. Saziņai aicinām izmantot e-pastu: liena@siareku.lv.

Koncerta norises vieta: Nacionālais stadions Daugava, Augšiela 1, Rīga. Pirmie mākslinieki uz skatuves kāps plkst. 19.30. Apmeklētāji norises vietā tiek aicināti ierasties savlaicīgi. Pasākuma norises vietā darbosies kafejnīcas un bārs. Koncertu organizē SIA “REKU”. Pasākumu atbalsta: Radio “Star FM”, Jauns.lv, tirdzniecības centrs “Domina Shopping” un “Clear Channel Latvia”.

Aktuālajai pasākuma informācijai interesenti aicināti sekot: www.facebook.com/reku.events.

Foto: Publicitātes


 

Citi šobrīd lasa

Atklāts princeses Ketrīnas "veiksmes noslēpums" karaliskajā ģimenē 3
Latvijas basketbolisti pirmā puslaika uzvar Slovākiju - bumba grozā varētu krist biežāk
Zelenskis: Ukraina zaudējusi 31 000 karavīru 1