Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Inese Galante. (Foto: Publicitātes foto)

Zināmi VIII jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galantes talanti” uzvarētāji

Mūzika
2021. gada 22. decembrī 16:36 2021. gada 22. decembrī 16:36
  Sadarbības projekts | Jauns.lv
Starptautiski atzītā jauno izpildītājmākslinieku konkursa “Ineses Galantes talanti” žūrija apkopojusi rezultātus un nosaukusi 2021.gada uzvarētājus. Neskatoties uz to, ka šogad radošo sacensību fināls notika tiešsaistē, konkursa organizatori un tā iedvesmotāja un mūza, operas dīva Inese Galante kārtējo reizi ar lielu prieku atklāja jaunus un spilgtus mūzikas pasaules vārdus.

Par konkursa “Ineses Galantes talanti 2021” laureātiem kategorijā “Vokālā māksla” kļuva Edgars Ošleja (1.vieta), Annija Kristiāna Ādamsone (2.vieta), Dainis Kalnačs (3.vieta), kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” - Marija Gevorkjana (Maria Gevorkian) (vijole, 1.vieta), Serafīna Jaffe (Serafina Jaffé) (arfa, 2.vieta), Katrīna Anna Rando (čells, 3.vieta), kategorijā “Taustiņinstrumentu spēle” – Marija Mišela Jaunzeme (klavieres, 1.vieta), Aleksandrs Komka (klavieres, 2.vieta), Matvejs Fokins (klavieres, 3.vieta), kategorijā “Pūšaminstrumentu / sitaminstrumentu spēle” – Mārtiņš Zujs (trompete, 1.vieta), Emīls Lisovs (sitaminstrumenti, 2.vieta), Klēra Kuļikauska (flauta, 3.vieta).

Edgars Ošleja. (Foto: Publicitātes foto)
Marija Gevorkjana. (Foto: Publicitātes foto)
Marija Mišela Jaunzeme. (Foto: Publicitātes foto)
Mārtiņš Zujs. (Foto: Publicitātes foto)

2021.gada konkursa uzvarētājiem pasākuma organizatori un partneri bija sagatavojuši vērtīgas un prestižas balvas. Šogad pirmo reizi konkursa mūza un dibinātāja Inese Galante piešķīra īpašu personisku nomināciju – “Ineses Galantes Goda balva” - naudas balva un personīgā meistarklase - trīs konkursa finālistiem dažādās kategorijās. Tie ir vokālisti Edgars Ošleja, Annija Kristiāna Ādamsone un trompetists Mārtiņš Zujs. Tāpat Inese Galante īpaši izcēla vokālisti Anastasiju Dolgoņenko, viņa saņem “Balvu par artistismu” – meistarklasi ar Inesi Galanti.

Anastasija Dolgoņenko. (Foto: Publicitātes foto)

Konkursa partneris – labdarības fonds "VIVAT Future" tradicionāli atbalstīs vairākus konkursa dalībniekus, palīdzot tiem iegādāties mūzikas instrumentus un apmaksāt meistarklases. Konkursa organizators “Ineses Galantes fonds” un profesionālā žūrija nolēma, ka tā ir pianiste Marija Mišela Jaunzeme (grants 3200 eiro apmērā), vijolniece Marija Gevorkjana (Maria Gevorkian) (grants 1500 eiro apmērā) un flautiste Anete Duntava (grants 3500 eiro apmērā).

“Jau otro gadu mūsu fonds “VIVAT Future” atbalsta “Ineses Galantes fonda” izvirzītus talantus. Mēs esam starptautisks fonds, kurš reģistrēts Lihtenšteinā un mūsu fonda mērķis ir atbalstīt talantīgus bērnus un jauniešus visā Eiropā. Mēs esam pateicīgi liktenim, kas mūs saveda kopā ar Inesi un, ka mēs varam palīdzēt talantiem Latvijā. Novēlu jaunajiem talantiem sasniegt nospraustos mērķus, neskatoties uz grūtībām, kas mēdz būt Jūsu ceļā. Mēs esam gatavi, savu iespēju robežās, Jums palīdzēt šo mērķu sasniegšanā. Lai Jums viss izdodas! Mēs esam kopā ar Jums un priecājamies par Jūsu sasniegumiem” – apsveic talantus Inga Iesalniece, fonda “VIVAT Future” pārstāve.

Tāpat viens no konkursa “Ineses Galantes talanti” vokālistiem iegūs unikālu iespēju – tiesības pretendēt uz Zviedrijas labdarības fonda Anders Wall Foundation stipendiju, kas ik gadu tiek piešķirta jaunajiem vokālistiem. Novembrī pirmo atlases kārtu izturēja Ilze Grēvele-Skaraine, iepriekšējā konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāte, kas 2022.gada janvārī varēs doties uz Stokholmu uz fināla noklausīšanos.

Īpašo balvu uzvarētājam nominācijā “Publikas simpātija” sarūpējis uzņēmums "Mogotel". Dāvanu karti 200 eiro vērtībā komfortablai nakšņošanai viesnīcā "Wellton Riverside SPA" saņēma jaunā pianiste Marija Mišela Jaunzeme. Viņas video uzstāšanās konkursa oficiālajā vietnē ieguva 6406 balsis.

Konkursa organizatori saka paldies par atbalstu ilggadējam Ineses Galantes fonda partnerim - "Nākotnes Atbalsta fondam".

“Ir ļoti patīkami sekot šī konkursa gaitai un attīstībai, ka arī tā dalībnieku un laureātu panākumiem. Patiesi priecē, ka arī sarežģītajā pandēmijas periodā tā organizatori ir atraduši piemērotu formātu, kas ļāva turpināt konkursu arī šādos apstākļos. Apsveicu visus 2021. gada konkursa dalībniekus un uzvarētājus, un novēlu viņiem jaunus spilgtus panākumus arī nākotnē!” – teica Inga Šīna, Rietumu Bankas dibinātā labdarības fonda "Nākotnes Atbalsta fonds" valdes priekšsēdētāja.

Projekta partnera mediju holdinga "Mix Media Group" speciālbalvu – iespēju piedalīties radio Baltkom 93.9 ēterā – ieguva Anastasija Dolgoņenko.

Tāpat konkursa laureāti saņēma dāvanu kartes multimediju izstāžu apmeklējumam "DIGITAL ART HOUSE" telpā un žurnāla "OK!" abonementus no izdevniecības "Rīgas Viļņi".

Konkursa “Ineses Galantes talanti 2021” žūrijā darbojās pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi: Toms Ostrovskis, Sergejs Jēgers, Dagnija Staķe, Andris Vecumnieks, Terēze Zīberte – Ijaba, Ainars Šablovskis.

Žūrijas priekšsēdētāja – konkursa patronese, Trīszvaigžņu ordeņa kavaliere, operdziedātāja Inese Galante.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: pie Šķirotavas stacijas no sliedēm noiet vilciens ar Krievijas graudiem 3
Alekseja Navaļnija mirstīgās atliekas beidzot atdotas viņa mātei 2
Krievi grib atstāt britus bez slavenā “fish and chips”
Pievienot komentāru