Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

"Eurostat": Latvijā mazumtirdzniecības kritums oktobrī bijis lielāks nekā vidēji ES un eirozonā

Bizness un ekonomika
2023. gada 6. decembrī 14:09 2023. gada 6. decembrī 14:09
  Jauns.lv/LETA
Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā oktobrī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, samazinājies par 2,8%, kas ir straujāks kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" trešdien publiskotie dati par 24 bloka dalībvalstīm.

Mazumtirdzniecības apmērs oktobrī salīdzinājumā ar 2022.gada desmito mēnesi samazinājies 14 ES valstīs, par kurām pieejami dati, bet straujākais samazinājums fiksēts Slovēnijā (-15,6%), Ungārijā (-6,5%) un Igaunijā (-5,5%). Lietuvā mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī bijis par 0,6% mazāks nekā pirms gada.


Savukārt straujākais mazumtirdzniecības apgrozījuma kāpums bijis Spānijā (+5,9%), Dānijā (+4,2%), kā arī Bulgārijā un Luksemburgā (abās valstīs +3,1%).

ES valstīs, par kurām pieejami dati, mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī gada salīdzinājumā sarucis kopumā par 0,9%, bet eirozonas valstīs – par 1,2%.

Saistītās ziņas

Septembrī Latvijai būtisks mazumtirdzniecības kritums uz kopējā ES un eirozonas fona
Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā jūlijā pieaudzis par 4,8%
Šodien tā ir Ukraina, bet rīt - Latvija. Uzņēmējs par tirdzniecību ar Krieviju

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apmērs oktobrī ES palielinājies par 0,3%, bet eirozonā – par 0,1%.

Lielākais kāpums mēneša izteiksmē bijis Horvātijā (+3,1%), Nīderlandē (+2,4%) un Slovākijā (+1,9%), bet straujākais samazinājums fiksēts Francijā (-1%), Beļģijā un Austrijā (abās valstīs -0,8%), kā arī Spānijā un Portugālē (abās valstīs -0,4%). Latvijā mazumtirdzniecības apgrozījums šajā periodā palielinājies par 0,8%, Lietuvā – par 0,3%, bet Igaunijā sarucis par 0,1%.

Dati nav pieejami par Čehiju, Grieķiju un Itāliju.

Citi šobrīd lasa

Īstajā brīdī satiksi vajadzīgos cilvēkus - horoskops visām zodiaka zīmēm no 26.02. līdz 3.03.
Ko Ikšķilē ēda "Krēslas" Bella - aktrise Kristena Stjuarte
Princis Viljams esot greizsirdīgs uz brāli Hariju par viņa panākumiem. Kāpēc?
Pievienot komentāru