Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Marka Zakerberga "Meta" mikroblogošanas platformā "Threads" šovasar pēc palaišanas piecu dienu laikā reģistrējās 100 miljoni lietotāju (Foto: ZUMAPRESS.com)

Maska "X" konkurents "Threads" šomēnes parādīsies ES tirgū, vēsta laikraksts

Auto un tehnoloģijas
2023. gada 1. decembrī 10:42 2023. gada 1. decembrī 10:42
  Jauns.lv/LETA
Sociālā tīkla "Facebook" māteskompānija "Facebook" decembrī plāno Eiropas Savienības (ES) tirgū laist mikroblogošanas platformu "Threads", kas konkurē ar Īlona Maska pārvaldīto platformu "X", vēsta laikraksts "Wall Street Journal" (WSJ).

Atsaucoties uz anonīmiem avotiem, WSJ ziņoja, ka "Threads" piedāvās arī iespēju tikai lasīt ierakstus bez iespējas pašam publicēt vēstījumus.


Kad "Meta" jūlijā sāka piedāvāt pakalpojumu "Threads", ES netika iekļauta pakalpojuma tirgos. "Meta" to pamatoja ar juridiskām neskaidrībām par "jaunām digitālo tiesību normām", kas varētu būt atsauce uz Digitālo pakalpojumu aktu un Digitālo tirgu aktu, kuru normas varētu radīt problēmas "Meta", jo tās platformās "Instagram" un "Threads" tiek veikta automātiska lietotāju datu sasaiste.

Kopš Masks pirms vairāk nekā gada iegādājās "Twitter" un pārdēvēja to par "X", tās lietotāju skaits ir samazinājies, liecina tirgus pētījumu dati. Platformu arī apsūdz par nespēju pienācīgi novērst naida runas un viltus ziņu izplatību.

Saistītās ziņas

"Twitter" draud sūdzēt tiesā "Meta" par tā izstrādāto mikroblogošanas platformu "Threads"
Dažu stundu laikā "Twitter" jaunā konkurenta "Threads" lietotāju skaits pārsniedzis desmit miljonus
Īlons Masks reklāmdevējiem: jūs mani šantažēsiet? Ejiet d***!

Vairāki konkurenti ir saskatījuši iespēju izmantot "X" problēmas, lai veidotu savas platformas.

"Threads" tiek uzskatīta par īpaši spēcīgu potenciālo "X" konkurentu, jo pakalpojums ir bāzēts uz "Meta" fotogrāfiju un videoapmaiņas platformu, kuru lieto simtiem miljoni cilvēku visā pasaulē.

Vismaz reizi mēnesī "Threds" izmanto gandrīz 100 miljoni lietotāju, oktobrī paziņoja "Facebook" dibinātājs un "Meta" vadītājs Marks Zakerbergs. Pēc darbības sākšanas "Threads" reģistrēto lietotāju skaits dažu dienu laikā sasniedza 100 miljonus, tomēr drīz pēc tam lietotāju aktivitāte samazinājās.

Zakerbergs paudis pārliecību, ka "Threads" dažu gadu laikā varētu sasniegt vienu miljardu lietotāju.

Citi šobrīd lasa

"Potenciālais uzvarētājs", "latviešu Robijs Viljamss" - ko par Donu un viņa Eirovīzijas dziesmu saka ārzemēs 8
FOTO: "Radio SWH Gold" atzīmē 10 gadu jubileju ar "Zelta diskotēku"
"Mīļā, paskaties pasē, sievietēm pēc 50 gari mati nepiestāv!" Friziere par matu kopšanu un stereotipiem
Pievienot komentāru