Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Ceļojumu eksperte brīdina par krāpniecību ar viesnīcu rezervācijām

Tūrisms
2023. gada 29. novembrī 06:01 2023. gada 29. novembrī 06:01
  Jauns.lv
“Facebook” vidē pazīstamā ceļojumu un tūristiem noderīgu padomu sniedzēja Sapņu medniece dalījusies ar brīdinājumu – krāpniecības shēmu “Booking” platformā ar rezervācijas pārapstiprināšanu, ievadot bankas kartes datus.

“Pēdējā laikā īpaši daudzi cilvēki ir saņēmuši epastus par ziņu “Booking” platformā, ka viesnīca lūdz nākotnes rezervācijai pārapstiprināt kartes datus. Ziņa ir atrodama turpat, kur pārējā sarakste ar viesnīcu. Atverot saites, tās bieži izskatās tieši tādas pat, kā Booking.com, tajās jau ir redzama informācija par ceļotāju – vārds, uzvārds, ceļojuma datumi,” raksta Sapņu medniece. Viņa aicina nekādā gadījumā neievadīt savus kartes datus šajās saitēs.

Kā saprast, ka notiek krāpšanas mēģinājums?


Apmaksas saite ir ārpus booking.com platformas. Kaut arī nosaukumā ir booking, tas nav booking.com! Piemēram, booking.guest123 .com, booking.hotel-manager574647.com/reservation u.tml. Esiet vērīgi un pārbaudiet, no kādas e-pasta vēstules pienācis sūtījums.

Krāpnieki prasa ievadīt bankas apstiprinājuma kodu (īsziņā vai Smart ID) vai lūdz pārskaitīt naudu uz bankas kontu.

Dažos gadījumos ir mainīta sarunas valoda – piemēram, iepriekš sarakstījāties vāciski vai spāniski ar viesnīcu, bet tagad ziņa ir angļu valodā. Parasti ziņas ir gramatiski pareizas, bez kļūdām.

Ja tomēr eset ievadījis kartes datus un tad attapies, nekavējoties sazinieties ar banku un bloķējiet karti.

Šaubu gadījumā sazinieties ar viesnīcu ārpus Booking.com platformas – vislabāk zvanīt!

Sapņu medniece gan atzīst: “Bieži vien, kad viesnīcas šo atklāj un izsūta brīdinājuma ziņas visiem klientiem, jau ir par vēlu. Booking.com parasti neko nevarēs šajā situācijā vairs palīdzēt, lai gan man daži rakstīja, ka esot saņēmuši nelielu kompensāciju, iespējams, atkarīgs no viesnīcas.”

Kāpēc rodas šāda situācija? Daudzi viesnīcu darbinieki sūdzas par viltus rezervācijām, kuras veicošie vispirms jautā viesnīcas e-pasta adresi, gribot uz to nosūtīt papildu informāciju par palikšanu. Tad e-pasta pielikumā vai saitē tiek nosūtīta ļaunatūra (malware), ko viesnīcas darbinieks, neko sliktu nenojaušot, atver un inficē datorus, dodot krāpniekiem pieeju pie datora, tajā skaitā, visiem viesnīcas Booking.com rezervāciju datiem.

Līdz ar to krāpnieki var izveidot tik detalizētu vietni, kas ceļotājam vieš uzticību, jo tajā ir īsti dati, ziņa pienāk no īstā viesnīcas Booking.com profilā, bet aizved uz citu maksājumu lapu.

Citi šobrīd lasa

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
Arī paši spēcīgākie nav pasargāti. Ļoti nepatīkamā situācijā nonāk savulaik izcilais basketbolists Kambala 1
Igaunijā atklāts grupējums, kas darbojies Krievijas specdienestu uzdevumā
Tēmas: Facebook
Pievienot komentāru