Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Zviedrijas arodbiedrības sadodas rokās pret autoražotāju “Tesla”; jaunas mašīnas šobrīd valstī nevar reģistrēt

Auto un tehnoloģijas
2023. gada 25. novembrī 19:59 2023. gada 25. novembrī 19:59
  Jauns.lv
Ekscentriskais miljardieris Īlons Masks Zviedrijā notiekošo nosaucis par “vājprātu”, jo viņa uzņēmums “Tesla” šajā Skandināvijas valstī nonācis neapskaužamā situācijā.

Šobrīd Zviedrijā jau deviņas arodbiedrības uzsākušas streiku vilni pret elektroauto ražotāju “Tesla”, turklāt pavisam nesen viņiem pievienojies arī Zviedrijas Pasts, kas nozīmē, ka jaunu automašīnu reģistrācija pašlaik nav iespējama, jo spēkrati nesaņem jaunas numurzīmes, paralizējot uzņēmuma aktivitātes tik būtiskā tirgū, vēsta izdevums “Business Insider”.


Darbinieku streiks sākās 27. oktobrī, kad Zviedrijas arodbiedrības “IF Metall” automehāniķi pameta savas darbavietas. Kopš tā laika streikam pievienojušās vēl astoņas citas arodbiedrības.

Īlonam Maskam piederošā "Tesla" saviem darbiniekiem Zviedrijā nodrošina sliktākus apstākļus nekā citi autobūves uzņēmumi, tāpēc arī sācies streiks. (Foto: EPA/Scanpix)

Arodbiedrība cenšas panākt koplīgumu par algām un prēmijām aptuveni 120 darbiniekiem, kas strādā “Tesla” Zviedrijas servisa uzņēmumos, apgalvojot, ka tā vēlas "tādus pašus pienācīgus un drošus darba apstākļus, kādi ir tās biedriem citos līdzīgos uzņēmumos Zviedrijā".

Kā vēsta “Business Insider”, iepriekš novembrī dokeri desmitiem Zviedrijas ostu atteicās izkraut automašīnas no kuģiem, bet elektriķi pārtrauca remontdarbus “Tesla” uzlādes stacijās. Darbu “Tesla” rūpnīcās ir pārtraukuši arī tīrīšanas pakalpojumu sniedzēju pārstāvošās arodbiedrības.

Šajā nedēļā sev piederošajā sociālajā tīklā “X” Masks Zviedrijā nosauca: “Tas ir vājprāts!”

Saistītās ziņas

VIDEO: avārija Pļavniekos kādam "Tesla" lietotājam izmaksā 25 000 eiro
VIDEO: "Tesla" vadītāja bēgšana un atduršanās sienā Pļavniekos no policijas auto skatu punkta
VIDEO: "Tesla Model Y" kļūst nekontrolējama un sarīko "nāves braucienu" 2

Uzņēmumam “Tesla” ar arodbiedrībām problēmas ir arī citviet pasaulē. Savā Eiropas lielākajā rūpnīcā Berlīnē, kur strādā aptuveni 11 500 darbinieku, pieaugošā spiediena dēļ Maskas darbiniekiem palielināja algas par 4%, ziņo “Business Insider”.

Citi šobrīd lasa

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
"Man tikko izdega smadzenes!" – "Rīgas satiksmes" jaunie uzlabojumi mājaslapā sanikno lietotājus 5
Putins: "Krievijas karaspēks virzīsies dziļāk Ukrainā" 2
Pievienot komentāru