Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Auto ziņas: "Neste" pāriet uz augstāku ziemas dīzeļa klasi

Auto un tehnoloģijas
13. novembrī 09:36 2023. gada 13. novembrī 09:36
  Jauns.lv
Tā kā šoruden Latvijā pieturas nepieredzēti silti laikapstākļi dīzeļautomašīnu īpašnieki raizējas, vai degviela tirgotāji maz vispār grasās pāriet uz ziemas dīzeļdegvielu. "Neste Latvija" valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis mierina - lai gan stacijās par to nekas neliecināja, pāreja notika jau oktobrī.

Tad stacijās tika uzsākta t.s. E klases dīzeļdegvielas tirdzniecība. Tas ir pārējas produkts stap vasaru un ziemu ar salizturību līdz mīnus 15 grādiem. Taču šobrīd daļā Latvijas jau iestājusies meteoroloģiskā ziema, tāpēc "Neste" laikus ieviesusi nākamo arktisko dīzeļdegvielas klasi - "nullto" ar salizturību līdz mīnus 20 grādiem. Kopš novembra sākuma dīzeļdegvielas salizturību apliecina attiecīga etiķete uz degvielas pistoles.

"Pro Diesel" visu gadu atbilst 3. arktiskajai klasei. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Visās "Neste" stacijās laikus nomainīts arī lejamais vējstiklu šķidrums, tā sasalšanas temperatūra ir - 21 grāds. Atšķirībā no "Neste Futura", augstākās klases dīzeļdegvielai "Neste" "Pro Diesel" nemaz nav speciālas ziemas šķirnes. "Pro Diesel" visu gadu atbilst 3. arktiskajai klasei. Neatkarīgi no reģiona ziemas un "Pro Diesel" degviela visās "Neste" stacijās ir pilnīgi vienāda, piegādāta no "Neste" rūpnīcas Porvo, Somijā.

Citi šobrīd lasa

Tās visas vairs nav tikai veco cilvēku slimības! Satraucoši dati par cilvēku veselību Latvijā
Profesors no Viļņas brīdina par mānīgu vēzi, kas neizraisa sāpes, taču "nodod sevi" citā veidā
VIDEO&FOTO: Rinkēvičs kopā ar daudzbērnu ģimenēm iededz svētku egli
Pievienot komentāru