Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Jaunākie auto modeļi no Mežaparka estrādes dodas “Latvijas Gada auto 2024” Lielajā testa braucienā

Auto un tehnoloģijas
2023. gada 5. novembrī 12:22 2023. gada 5. novembrī 12:22
  Jauns.lv
Klāt konkursa “Latvijas Gada auto 2024” nozīmīgākais notikums - Lielais testa brauciens. No 3. līdz 5. novembrim visi konkursam pieteiktie jaunākie automobiļi būs sastopami Lilastes pusē, kur tos padziļināti vērtēs 16 žūrijas biedri, lai noteiktu, kuri automobiļi tiks virzīti fināla balsojumam. Savukārt ceturtdien 2. novembrī Mežaparka Lielajā estrādē notika automobiļu oficiālā foto un video sesija.

Tāpat kā pērn, arī šogad Lielais testa brauciens notiks Lilastē ar bāzes vietu Porto Resort viesnīcā. Apkārtnē pieejami daudzveidīgi apstākļi, lai pilnvērtīgi izmēģinātu jaunāko automobiļu īpašības. Tradicionāli pirms lielā testa brauciena notiek “Latvijas Gada auto” pretendentu foto, video sesija un automobiļu atrādīšana plašākai publikai kādā īpašā un ainaviskā vietā - šoreiz atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē, kas saņēmusi Starptautiskās arhitektūras balvu 2022. Iepriekš foto sesijas bijušas Rīgas Rātslaukumā, Doma laukumā, pie Ulbrokas Pērles, uz AB dambja, pie Nacionālās bibliotēkas un pat Jūrmalas pludmalē.


Konkursā “Latvijas Gada auto 2024” ir pieteikti 20 jaunākie Latvijas tirgū pieejamie automobiļi. Tie ir: Škoda Enyaq Coupe iV, Citroën C4 X, Nissan X-Trail, Porsche Cayenne, Peugeot 408, Peugeot 508, Peugeot 2008, KGM Musso, KGM Torres, Renault Austral, Renault Clio, Dacia Duster Extreme, Dacia Jogger Extreme, Hyundai Ioniq 6, Hyundai Kona Electric, Hyundai Kona HEV, Audi SQ8 Sportback e-tron, Volkswagen ID.3, Volkswagen Touareg, Baic X55 II un JAC T8 PRO.

Titula “Latvijas Gada auto 2024” pretendentu loks ir īpaši interesants, jo pirmo reizi konkursā pieteikti un Ķīnas zīmolu automobiļi, kā arī šobrīd šaurais pikapu tirgus segments tiek papildināts uzreiz ar diviem jauniem modeļiem un plaši pārstāvēti arī elektriskie automobiļi. Ar jaunumiem ieradušies arī lielie vācu premium automobiļu ražotāji, izskatīgi auto modeļi no Francijas un Āzijas ražotājiem. Daudzveidīgo auto klāstu pavada arī plašs cenu diapazons - no 15850 EUR līdz pat cenai no 120 000 EUR.  “Latvijas Gada auto 2024” pretendentus vērtēs 16 žūrijas biedri – autožurnālisti un autoeksperti:

1.         Aldis Zelmenis, autožurnālists, "TV Autoziņas"

2.         Andris Valdemārs, transporta nodrošinājuma direktors, "Latvenergo" AS

3.         Artūrs Virbulis, Latvijas Automobiļu federācijas preses sekretārs

4.         Atis Jansons, autožurnālists, sadarbība ar "Latvijas Avīzi"

5.         Elīne Berke Bluša, LAF drifta kosmijas vadītāja, drifta sacensību organizatore

6.         Guntars Pulss, autožurnālists, "Profi Latvija" galvenais redaktors

7.         Ingars Tenis, autožurnālists

8.         Jānis Bite, saimniecības pārvaldes vadītājs, "Latvijas Valsts meži" AS

9.         Jānis Rapa, infrastruktūras atbalsta nodaļas vadītājs, "Tet" SIA

10.       Normunds Avotiņš, autožurnālists, "TV Autoziņas"

11.       Pauls Timrots, režisors, "Zebra TV"

12.       Raimonds Volonts, valdes loceklis, autoserviss "V4motors"

13.       Raimonds Zandovskis, autožurnālists, "Delfi Auto" redaktors

14.       Roberts Jansons, autožurnālists, "Tavs Auto TV"

15.       Sandris Metuzāls, autožurnālists, "Jauns.lv"

16.       Toms Timoško, autožurnālists, žurnāls "Klubs"

Titula “Latvijas Gada auto 2024” ieguvējs un laureāti papildus nominācijās tiks paziņoti 7. decembrī apbalvošanas ceremonijā Ulbrokas Pērlē, kam varēs sekot līdzi TV tiešraidē plkst. 19.00. Bet pirms tam ikviens internetā gadaauto.lv, iAuto.lv un tirdzniecības centrā “Mols” varēs piedalīties Tautas balsojumā, nosakot uzvarētāju “Latvijas Gada auto 2024 Tautas simpātija”.

Citi šobrīd lasa

Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 3
Igaunijā atklāts grupējums, kas darbojies Krievijas specdienestu uzdevumā
Putins: "Krievijas karaspēks virzīsies dziļāk Ukrainā" 2
Pievienot komentāru