Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Alberta Enšteina portrets izveidots no augļiem un dārzeņiem. (Foto: MidJourney)

Ijabs Briselē rīko konferenci par radošo mākslīgo intelektu

Auto un tehnoloģijas
2023. gada 30. oktobrī 16:08 2023. gada 30. oktobrī 16:08
  Sadarbības projekts
Ivars Ijabs aicina visus interesentus pievienoties sarunai ar vadošajiem Eiropas ekspertiem radošā  mākslīgā intelekta (AI) jomā par to, kā radošo AI labāk attīstīt, ātrāk ieviest un drošāk lietot.

Ivara Ijaba rīkotā konference notiks Eiropas Parlamentā un interneta tiešraidē otrdien, 7. novembrī 15:00-18:00 (pēc Rīgas laika).


Tajā piedalīsies pētnieki, uzņēmēji, deputāti un interešu pārstāvji, to skaitā - Andrejs Vasiļjevs (Tilde), Eiropas Lielo Datu asociācijas, AccessNow, Sorbonnas un Prāgas universitāšu un pētniecības centru pārstāvji.  Reģistrēties semināram klātienē tiešsaistē var Eiropas Parlamenta vietnē.

Radošais mākslīgais intelekts (generative AI, GenAI) ir jauna AI nozare, kas  izstrādā sistēmas, kuri spēj ģenerēt oriģinālus un radošus rezultātus, piemēram, tekstus, attēlus, mūziku un citus. Spilgti GenAI piemēriem ir lielie valodas modeļi (LLM), piemēram, kompānijas OpenAI izveidotais ChatGPT, kuri tiek veidoti, izmantojot dziļas mācīšanās metodes, un apmācīti, izmantojot milzīgas datu kopas, kurās ir milzīgs tekstu un citu datu apjoms no dažādiem avotiem. Tiem ir iespaidīgas spējas dabiskās valodas izpratnē, jautājumu atbildēs, satura ģenerēšanā un tulkošanā utt. Lai gan gaidāms, ka šīs tehnoloģijas turpmākajos gados sniegs milzīgu labumu, veicinot inovācijas daudzās nozarēs, piemēram, rūpniecībā un izglītībā, to revolucionārais raksturs rada daudz jautājumusvpar privātumu,  intelektuālo īpašumu, atbildību un caurredzamību, dezinformāciju utt.  Valdībām un Eiropas Parlamentam ir jāpanāk trausls līdzsvars starp šo tehnoloģiju veicināšanu un  sabiedrības drošību. Plašāk pazīstamās radošā AI lietotnes ir ChatGPT, Midjourney un Dall-E utt. ir kļuvušas ļoti populāras. Miljoniem uzņēmumu sāk izmantot GenAI platformu iespējas biznesa ikdienā, tas strauji ieņem vietu izglītības, veselības un pārvaldības jomās.

Ivars Ijabs  ir  Eiropas Parlamenta Zinātnes un tehnoloģiju nākotnes darba grupas  (STOA) viceprezidents. Viņš  EP strādā  zinātnes un digitālajā komitejās, kurās tiek veidots ES Mākslīgā intelekta likums, kas ir pasaulē pirmais lielais AI jomas tiesiskas sakārtošanas likums.  Rakstiet un jautājiet.

Citi šobrīd lasa

Francijas policija var ielikt cietumā Kanjes Vesta sievu. Kāpēc?
VIDEO: skats, kā bērnu ved auto Viļņā, pārsteidz pat pieredzējušos policistus
FOTO: pie Kristapa Porziņģa sāniem pievilcīga tumšmate. Vai mūsu basketbola spīdeklim jauns sirdsāķītis?
Pievienot komentāru