Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto. (Foto: Publicitātes foto)

Rīgas osta stiprina sadarbību ar tehnoloģiju kopienu

Bizness un ekonomika
2023. gada 23. oktobrī 10:22 2023. gada 23. oktobrī 10:22
  Sadarbības projekts
Ikgadējais starptautiskais tehnoloģiju forums 5G Techritory Rīgā aizvadītajā nedēļā gan attālināti, gan klātienē pulcēja ap 2000 reģistrēto dalībnieku - telekomunikāciju un IT industrijas līderus, politikas veidotājus, zinātniekus, inovatorus un visdažādāko nozaru pārstāvjus, lai kopīgi diskutētu par 5G un 6G tehnoloģiju attīstību, iespējām un izaicinājumiem Eiropā un pasaulē. Šī gada foruma fokuss un galvenā tēma - “5G darbībā”.

Neils Kalniņš, 5G Techritory programmas direktors: “Rīgas osta ir mūsu partneris un aktīvs foruma ekosistēmas dalībnieks jau sesto gadu. Pēdējo gadu laikā tā ļoti aktīvi iesaistās dažādos izpētes un attīstības procesos, ir atvērta inovācijām un sadarbojas ar Latvijas tehnoloģiju nozares kopienu, kas paver iespēju tai nākotnē kļūt par unikālu ostu globālā mērogā”. Startējot kopā ar sadarbības partneriem - Rīgas Tehnisko universitāti, LMT, MikroTik un Rīgas pašvaldību, osta jau pašreiz ir kļuvusi par perspektīvu platformu dažādu tehnoloģisko risinājumu testēšanai.


“Interesi par Rīgas ostu kā potenciālo sadarbības partneri jau ir izrādījuši mūsu Lielbritānijas kolēģi. Esmu pārliecināts, ka arī nozares spēlētāji no citām valstīm, kas attīsta ostu tehnoloģijas un meklē jaunus sadarbības partnerus, atradīs Rīgas ostu. Rezultātā arī mūsu osta kļūs zaļāka, efektīvāka, dabai un cilvēkiem vēl draudzīgāka,” turpina N.Kalniņš.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš foruma 5G Techritory laikā piedalījās paneļdiskusijā “Sensoru tīkli ostas infrastruktūras pārvaldībā. Mobilās komunikācijas loma”, kur ostu pārstāvji un tehnoloģiju uzņēmumi apsprieda jaunās paaudzes tīklu un tehnoloģiju izmantošanu ostas uzraudzībā un datu apstrādē, lai veicinātu vēl efektīvāku un drošāku ostas pārvaldību.  “Rīgas osta aktīvi iesaistās visdažādākajās jauno tehnoloģiju iniciatīvās, kas ir interesantas un pielietojamas tieši no ostas darbības viedokļa. IT un telekomunikāciju tehnoloģijas mums vairs nav nākotne, bet gan šodienas nepieciešamība, bez kuras nav iespējama ostas konkurētspēja,” uzsākot diskusiju, uzsvēra Ansis Zeltiņš.

Tāpat strauji mainās ostas prioritārie darbības virzieni - šobrīd Rīgas ostas darba kārtībā ir atjaunīgās enerģijas projekti, jaunu degvielu ražošana un izmantošana, energoefektivitātes risinājumu izstrāde un CO² pēdas samazināšana. Visas šīs jaunās iniciatīvas nav iespējamas bez mūsdienīgiem IT un komunikāciju risinājumiem. “Piedaloties šādos tehnoloģiju pasākumos kā 5G Techritory, mēs audzējam savu kompetenci, veidojam sadarbības ar tehnoloģiju uzņēmumiem, augstskolām un citām ieinteresētajām pusēm. Kopā ar partneriem tad varam virzīt jauno tehnoloģiju projektus, testēt un saprast, kā tos tālāk izmantot tieši ostas darbībā un ostas vajadzībām,” dalību 5G Techritory forumā vērtē Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Rīgas ostu forumā pārstāvēja arī tās meitas kompānija LVR Flote, piedaloties apaļā galda diskusijā par atvērto piekļuves tīklu (Open RAN).  Kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti un dažādu valstu privātā un publiskā sektora ekspertiem tika izvērtēti iespējamie scenāriji mobilo tīklu attīstībai Centrālajā un Austrumeiropā. Īpaša uzmanība tika pievērsta privāto tīklu attīstībai, to sniegtajām priekšrocībām un regulējošajiem noteikumiem, kas veicinātu privātā 5G izvēršanu reģionā. Apaļā galda diskusijas rezultātā tika izveidota pirmā reģionālā 5G Open RAN laboratorija, kā arī  sagatavots saprašanās memorands starp partneriem, kas tiks parakstīts jau tuvākajā laikā.

 

Citi šobrīd lasa

"Vienaldzība ir vardarbība,"- Uģis Joksts par darbu televīzijā, tiešraidēm un nemieru
Četri "veselīgi" pārtikas produkti, kas nodara vairāk ļauna nekā laba
Lietuvas armija īsi un saprotami izskaidro: "Karš šodien nebūs"
Pievienot komentāru