Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pixabay.com/juno1412

Nosaukta labākā diena aviobiļešu iegādei: cik var ietaupīt?

Tūrisms
2023. gada 1. oktobrī 05:37 2023. gada 1. oktobrī 05:37
  Jauns.lv
Svētdien rezervētās aviobiļetes izmaksās līdz 13 procentiem lētāk nekā piektdien rezervētās biļetes.

Starptautiskās aviobiļetes vajadzētu rezervēt aptuveni 60 dienas pirms lidojuma (un ne vairāk kā 4 mēnešus līdz lidojumam) optimālai pieejamībai un ietaupījumam (vidēji ap 10%), tā teikts "Expedia Air Travel Hacks Report" 2024. gada pārskatā.


Ceļotāji, kas rezervējuši rezervāciju 28 dienas pirms izlidošanas, vidēji ietaupījuši 24%, salīdzinot ar tiem, kas gaidīja līdz pēdējai minūtei.

Reisi no plkst. 9.00 līdz 15.00 visretāk tiek atcelti. Statistika liecina, ka iespēja atcelt reisus, kas izlido pēc plkst. 15.00, ir par 50% augstāka nekā agrākajiem reisiem.

Taču lētākā diena starptautiskajiem braucieniem ir ceturtdiena, kas tūristiem varētu ietaupīt 16 procentus nekā tad, ja viņi brauktu svētdien, kas ir dārgākā diena. Savukārt iekšzemes reisos lidojums sestdien ietaupīs 13%, salīdzinot ar svētdienu.

Aviobiļešu cenas - kas zināms

Pēc analītiskās kompānijas "Mabrian" datiem, pēdējo divu gadu laikā aviobiļešu cenas pieaugušas vidēji par 31% visā pasaulē.

Tradicionālo aviokompāniju biļešu cenas pieauga par 40%, kamēr zemo cenu aviokompānijām pieaugums bija tikai seši procenti.

Lielākais vidējo cenu pieaugums bija vērojams Ziemeļeiropā, Dienvideiropā un Vidusjūras reģionos, kā arī Āzijā.

Ziemeļamerikā izceļas Meksika, kurai izdevies saglabāt cenas stabilas. Savukārt Dienvidamerikā Argentīna pēdējos divus gadus nemainīgi notur līderpozīciju dārgāko aviobiļešu ziņā.

Citi šobrīd lasa

"Man tikko izdega smadzenes!" – "Rīgas satiksmes" jaunie uzlabojumi mājaslapā sanikno lietotājus 6
Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 3
Putins: "Krievijas karaspēks virzīsies dziļāk Ukrainā" 2
Pievienot komentāru