Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Pavisam drīz Eiropas Savienībā drīkstēs pārdot tikai tādus viedtālruņus, kuriem viegli nomainīt bateriju

Auto un tehnoloģijas
2023. gada 28. jūnijā 09:44 2023. gada 28. jūnijā 09:44
  Jauns.lv
Aplēses liecina, ka katru gadu pasaulē tiek izmesti aptuveni 150 miljoni viedtālruņu. Liela daļa no tiem varētu kalpot vēl vairākus gadus, ja vien viedtālruņiem varētu vienkārši nomainīt baterijas. Taču vairumam viedtālruņu, kā arī planšetdatoru un klēpjdatoru, ir integrētas baterijas, kuru nomaiņa izmaksā dārgi, tāpēc lietotāji biežāk izvēlas nopirkt jaunu viedierīci, vēsta portāls “Lsm.lv”, atsaucoties uz “Latvijas Radio”. 

Pērn veiktā aptaujā aptuveni 77% Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju apgalvoja, ka viņi labāk vēlētos salabot savas pašreizējās viedierīces, nevis nomainīt tās pret jaunām, bet 79% ES pilsoņu sacīja, ka ražotājiem vajadzētu padarīt viedierīces vienkāršāk remontējamas, nodrošinot labāku piekļuvi atsevišķām detaļām, piemēram, baterijām.


Viedierīču mūžu varētu paildzināt EP šomēnes apstiprinātais likumprojekts, kas nosaka, ka patērētājiem jābūt iespējai viegli izņemt un nomainīt baterijas tādās ierīcēs kā viedtālruņi, planšetdatori un fotoaparāti, vēsta "Lsm.lv". 

Ražotājiem būs arī jānodrošina, lai baterijas būtu pieejamas kā rezerves daļas piecus gadus pēc pēdējās modeļa vienības laišanas tirgū.

Likumprojektā noteikts, ka rezerves baterijas jāpārdod par saprātīgu un nediskriminējošu cenu. Jaunie noteikumi, kam jāstājas spēkā 2027. gadā, radīs neērtības pasaulē lielākajiem viedtālruņu ražotājiem "Samsung", "Apple" un "Xiaomi", kas eksportē savus produktus uz ES.

Lai paildzinātu sava viedtālruņa akumulatora mūžu, ne mazāk svarīgi ir to pareizi uzlādēt.

Piemēram, daudzi uzskata, ka lādēt telefonu pa mazai drusciņai ir kaitīgi akumulatoram, un ka vislabāk ir sākt uzlādi, kad baterija ir gandrīz tukša. Izrādās, tās ir pilnīgas muļķības.

Akumulatoru ražotāja "Cadex" interneta vietnē "Bateriju Universitāte" detalizēti aprakstīts, kā litija jonu bateriju jutīgumu nosaka "stresa" līmenis. Gluži tāpat kā cilvēkiem, paaugstināts “stress” var saīsināt arī viedtālruņa akumulatora mūžu.

Ja vēlaties saglabāt sava telefona bateriju lieliskā stāvoklī un neraizēties par tās darbības ilgumu, svarīgākās lietas, kas jāievēro, lādējot ierīci, atradīsi šeit!

Lai jaunie noteikumi stātos spēkā, tie ir jāapstiprina ES Padomei un visu ES dalībvalstu parlamentiem.

Saistītās ziņas

Brīdina “Android” telefonu īpašniekus! Tālruni var atbloķēt jebkurš, izmantojot vienkāršu triku 1
Vai uzlādes laikā jāizslēdz viedtālrunis: kliedējam populāro mītu
Nolemts Eiropā: mobilos tālruņus beidzot varēs uzlādēt ar vienu lādētāju

Citi šobrīd lasa

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
"Man tikko izdega smadzenes!" – "Rīgas satiksmes" jaunie uzlabojumi mājaslapā sanikno lietotājus 6
Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 3
Pievienot komentāru