Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Balkānu pērle Melnkalne pārsteigs pat pieredzējušu ceļotāju! Ko tur redzēt un cik tas maksā?

Tūrisms
17. jūnijā 06:41 2023. gada 17. jūnijā 06:41
  Jauns.lv
Balkānu dārgakmens, Adrijas jūras pērle, paradīzes stūrītis – tā sevi piesaka Melnkalne, kur skaistas pludmales, gards ēdiens, elpu aizraujoši kalni, pasakaina daba un salīdzinoši zemas cenas ir ik uz soļa. Un tiesa, valsts ar nepilniem 620 000 iedzīvotājiem pārsteigumā liks noelsties pat pieredzējušiem ceļotājiem. Ko redzēt, ko nobaudīt, un, cik galu galā tas maksā?

Uzziņai: 

 • Galvaspilsēta: Podgorica
 • Iedzīvotāju skaits: 619 211 (2021. gada dati)
 • Valūta: eiro 
 • Lidojuma ilgums no Rīgas: 2h 45min
 • Valoda: Melnkalniešu (Taču, kā novēroja Jauns.lv, lielā cieņā ir arī krievu valoda, un liela daļa apkalpojošā personāla pratīs arī angliski)
 • Par neatkarīgu valsti kļuvusi vien 2006. gada 3. jūnijā.
 • Kopš 2010. gada Eiropas Savienības kandidātvalsts. 

Ieteikumi ceļotājiem: 

 • Akmeņi! Lai gan pasakaini skaistas, pludmales neatgādina mums pierastās balto smilšu pludmales. Akmeņu dēļ peldēšanai lieti noderēs speciālie apavi. (Pēc Jauns.lv novērojumiem, apavi noderēs arī, lai izvairītos no jūras ežiem, kas Melnkalnē nav retums).
 • Nēsā līdzi skaidru naudu! Mazajās bodītes un pat atsevišķos lielāka izmēra veikalos pieņem tikai skaidru naudu. Tā kā Melnkalnē valūta ir eiro, latviešu ceļotājiem tā nebūs liela problēma. 
 • Saules aizsargkrēms! Saule Melnkalnē ir stipra. Pat sezonas sākumā, par kādu tiek uzskatīts jūnija mēnesis, var apdegt pat ar 50 SPF!
 • Labākais laiks ceļošanai - maijs, jūnijs, septembris, oktobris
 • Uz Melnkalni iespējams doties tiešajā reisā no Rīgas pašam, vai izmantot jau iepriekš izplānotu ceļojuma piedāvājumu pie kāda no tūroperatoriem. Jauns.lv ceļā devās ar ukraiņu tūroperatora "Join UP!" čarterreisu. 
Foto: Lāsma Didrihsone-Upmale

Melnkalne jeb Crna Gora, kas tiešā tulkojumā arī nozīmē “melni kalni” ir maza valsts, taču ar lielu dvēseli. Viesojoties tajā nedēļu, bija sajūta, ka valsts piedāvā visu, ko ceļotājs varētu vien vēlēties. Sākot ar neticamu dabu, kalniem, tirkīzzilu jūras ūdeni, beidzot ar gardu kafiju par gana zemu cenu (1,70 eiro par tasi kapučīno) Porto Montenegro – par Melnkalnes Monako dēvētajā ekskluzīvo jahtu piestātnē. 

Foto: Lāsma Didrihsone-Upmale

Kas šo valsti padara tik īpašu? Šķiet, ka tā ir dažādība – vienā mirklī var pagūt izjust ekskluzīvu bagātnieku dzīves elpu, mazo zvejnieku ciematiņu šarmu, kur patiešām izdevās tvert Dēlijas Ouensas romāna "Kur vēži dzied" galvenās varones "slīkšņas" sajūtu,  kalnus, kas ar savu varenību liek sajusties zemākam par zāli, sāļu jūru, kas tevi burtiski tur virs ūdens, pat nepiepūloties, gardus ēdienus un vietējo kolorītu, kas brīžiem ceļojuma laikā patiešām pārsteidza, gan labā, gan ne tik labā nozīmē. 

Ko noteikti nepalaist garām:

0 /7

Citi šobrīd lasa

Vai vegānisks uzturs patiešām ir veselīgāks nekā gaļas ēšana? Zinātniekiem ir atbilde 6
Režisore Indra Roga: "Es nezinu gandrīz nevienu kultūras cilvēku, kurš nedzīvotu pusbadā"
Beidzot atklājas, ko šoruden Siguldā darīja Alla Pugačova
Pievienot komentāru