Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vairāki iedzīvotāji Nepālā iesaistījušies protesta akcijās, lai aicinātu valdību pārvest mājās savus tuviniekus, un aizliegtu tiem dienēt Krievijas frontē. (Foto: AFP/Scanpix)

Medijs: Krievija karam Ukrainā savervējusi 15 tūkstošus nepāliešu

Pasaulē
12. februārī 11:37 2024. gada 12. februārī 11:37
  Jauns.lv/LETA
Krievijas Aizsardzības ministrija savervējusi līdz 15 000 Nepālas pilsoņu, lai tie cīnītos karā pret Ukrainu, ziņo medijs "CNN".

Nepālas karavīri, kas pazīstami kā "Gurkhas", nereti dienē ārvalstu spēkos, piemēram, Lielbritānijas un Indijas militārajos spēkos.Taču Nepālas valdība uzsver, ka ar Krieviju tai oficiāla līguma nav.


Kā vēsta CNN, Nepālas pilsoņi, kuri vēlas pievienoties Krievijas armijai, ierodas valstī ar tūristu vīzām, un Krievijas valdība viņiem piedāvā 2000 dolāru lielu mēnešalgu, kā arī iespēju saņemt Krievijas pilsonību paātrinātā kārtībā. Tomēr karavīriem netiek sacīts, kurp viņi tiks nosūtīti.

Nepālas varasiestādes oficiāli paziņojušas, ka Krievijas pusē cīnās aptuveni 200 pilsoņu, no kuriem vismaz 13 ir gājuši bojā frontē.

Tajā pašā laikā tiek ziņots, ka aptuveni 100 cilvēki ir pazuduši bez vēsts un vēl četri atrodas Ukrainas gūstā.

Tīmekļa izdevums "Mediazona" salīdzinājis CNN ziņoto ar Krievijas Federālā drošības dienesta Robežsardzes datiem, un secinājis, ka Krievijā no Nepālas iebraukušo tūristu skaits ir strauji pieaudzis, taču ne tik ļoti, kā apgalvo CNN avoti.

Saskaņā ar Robežsardzes datiem 2022.gadā Krievijā iebrauca 72 tūristi no Nepālas, bet 2023.gadā - 1039 tūristi. Lielākā daļa no viņiem ieradās 2023.gada ceturtajā ceturksnī.

Saistībā ar pieagošo Nepālas karavīru nāvju skaitu, vairāki iedzīvotāji Nepālā iesaistījušies protesta akcijās, lai aicinātu valdību pārvest mājās savus tuviniekus, un aizliegtu tiem dienēt Krievijas frontē.

Citi šobrīd lasa

Atklāti 8 produkti, ar kuru palīdzību samazināt augstu asinsspiedienu
Krievija mobilizēs karam dzīvokļu parādniekus
Lielisks palīgs dārzā - kalcinētā soda. Kā to izmantot?
Pievienot komentāru