Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dalībniekiem līdzi bija dažādi apgaismes objekti un lāpas, kas koši izgaismoja laukumu, kurā norisinājās demonstrācija. (Foto: ZUMAPRESS.com)

Minhenē notikuši plaši protesti pret labējo ekstrēmismu un rasismu

Pasaulē
12. februārī 10:46 2024. gada 12. februārī 10:46
  Jauns.lv / LETA
Svētdienas vakarā Minhenē aptuveni 100 tūkstoši cilvēku devās demonstrācijās pret rasismu un antisemītismu.

Demonstrācija noritēja bez starpgadījumiem. Sanākušajiem līdzi bija paņemti dažādi apgaismes objekti un lāpas, kas koši izgaismoja laukumu, kurā norisinājās demonstrācija.


Protesta akciju ierosināja klimata aktīvistu grupa "Piektdienas nākotnei", bet to atbalstīja plaša pilsoniskās sabiedrības alianse. Aicinājumā uz demonstrāciju bija teikts: "Mēs nepieļausim, ka cilvēki mūsu valstī tiek atstumti un vajāti. Mēs aizstāvamies pret labējo ekstrēmismu un pret pretīgām deportācijas fantāzijām. Klusējošais vairākums vairs nav kluss!"

Cilvēki jau vairākas nedēļas visā Vācijā rīko demonstrācijas pret labējo ekstrēmismu un rasismu. Arī nedēļas nogalē šādas demonstrācijas notika daudzās pilsētās un mazpilsētās.

Protestu vilni izraisīja ziņas, ka labējās eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) pārstāvji 25.novembrī esot piedalījušies slepenā sanāksmē ar labējiem ekstrēmistiem, kurā plānota to miljonu imigrantu piespiedu izraidīšana, kas nav pietiekami integrējušies vācu sabiedrībā.

Atmosfēru, kuru jau iepriekš raksturoja tradicionālo partiju satraukums par pieaugošo AfD popularitāti, nokaitēja pētnieciskās žurnālistikas organizācijas "Correctiv" 10.janvārī publicētais ziņojums par Potsdamā notikušo sanāksmi.

Citi šobrīd lasa

"Slava Krievijai, nāvi banderiešiem!": Austrālijā ērti iekārtojies Ukrainas armijas virspavēlnieka audžudēls plātās ar "Z" krekliņu 6
Mazajam Tomam ir agresīvs galvas smadzeņu audzējs. Ja iespējams, ziedo, lai palīdzētu piepildīt viņa sapni
VIDEO: smaga avārija uz Salu tilta; apstājusies satiksme centra virzienā
Tēmas: Vācija, Minhene
Pievienot komentāru