Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Odze azotē – Kiprā sabraukušie “rossijāņi” turpina slavēt Krievijas agresiju. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Kipras bankām aizliedz norēķinus rubļos

Pasaulē
2023. gada 6. decembrī 13:15 2023. gada 6. decembrī 13:15
 
Māris
Puķītis
| Jauns.lv
Kipras varas iestādes pieprasījušas bankām pārtraukt visus norēķinus ar Krievijas rubļiem.

Juridiskajās un grāmatvedības firmās sākts pārbaudīt faktus par iespējamu ļaunprātību, ātri reģistrējot biznesu, kas ļauj Krievijas pilsoņiem saņemt uzturēšanās atļauju un nodokļu atlaides.


Vietējais izdevums “Politis” un ziņu aģentūra AFP vēsta, ka Kiprā pašlaik darbojas ASV Federālā izmeklēšanas biroja un Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) darbinieki. Viņi izmeklē 29 lietas aizdomās par Krievijas oligarhiem dotu iespēju apiet sankcijas, atklāj avoti Kipras valdībā. FinCEN ietilpst ASV Finanšu ministrijā un pirms vairākiem gadiem vērsās pret “ABLV Bank” Latvijā par naudas atmazgāšanu.

Novembra vidū Starptautiskais pētnieciskās žurnālistikas centrs (ICIJ) noskaidroja, ka Kipras firmas turpinājušas sadarboties ar 25 Krievijas pilsoņiem, pakļautiem Rietumu un Ukrainas sankcijām jau kopš Krimas aneksijas 2014. gadā. 

Saistītās ziņas

Kipras prezidents paziņo par "nulles tolerances" politiku attiecībā uz izvairīšanos no sankcijām pret Krieviju
Kipra atņēmusi pilsonību 222 "zelta pasu" turētājiem
Krievi Kiprā turpina atbalstīt agresiju Ukrainā 3

Vēl 71 persona iekļauta sankciju sarakstā pēc Krievijas pagājušā gada iebrukuma Ukrainā, bet Kipras firmas ne tikai nepārstāja sniegt pakalpojumus, bet pat sāka palīdzēt slēpt aktīvus, lai tos nobloķētu rietumvalstu varasiestādes. Pēc ICIJ publikācijas Kipras prezidents Niks Hristodulidis uzaicināja amerikāņu ekspertus. 

Pērn 28. februārī dažas minūtes pirms Eiropas Savienības sankciju saraksta publicēšanas Kipras firmas “Cypcodirect” darbinieki apstiprināja “Severstaļ” dibinātājam Aleksejam Mordašovam piederošo akciju pārvešanu no divām vietējām kompānijām uz firmu “Ondero Ltd.” Britu Virdžīnu salās. Šī operācija bija daļa no mēģinājuma paglābt Mordašova 1,4 miljardus ASV dolāru vērto daļu Vācijas tūrisma kompānijā “TUI Group”. 

Maijā Kipra anulēja pilsonību dažiem desmitiem Eiropas Savienības sankcijām pakļauto krievu un viņu ģimenes locekļu. Viņi Kipras pasi bija ieguvuši par naudu – ieguldot vismaz 2,5 miljonus dolāru.

Citi šobrīd lasa

Princis Viljams esot greizsirdīgs uz brāli Hariju par viņa panākumiem. Kāpēc?
FOTO, VIDEO: pirmizrādi piedzīvojis ilgi gaidītais seriāls "Padomju džinsi"
Kā tad tā?! Nodokļu atmaksu par medicīnas un izglītības izdevumiem Latvijā vēlas atcelt
Pievienot komentāru