Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Jūtūberim, kurš skatījumu labad izraisīja lidmašīnas katastrofu, būs jāsēž cietumā

Pasaulē
2023. gada 5. decembrī 12:08 2023. gada 5. decembrī 12:08
  Jauns.lv
Amerikāņu jūtūberim, kurš skatījumu iegūšanas dēļ tīšām bija izraisījis lidmašīnas katastrofu un vēlāk atzinis savu vainu federālās izmeklēšanas traucēšanā, ir piespriests sešu mēnešu ieslodzījums federālā cietumā.

30 gadus vecais pilots un skaidaivers Trevors Džeikobs atzina savu vainu apsūdzībā par pierādījumu iznīcināšanu un slēpšanu, lai traucētu federālajai izmeklēšanai. Noslēdzot vienošanos ar savas vainas atzīšanu, Džeikobs paziņoja, ka katastrofas video bija filmējis produkta sponsorēšanas darījuma ietvaros. Viņam draudēja līdz pat 20 gadus ilgs cietumsods.


Džeikobs "visticamāk, pastrādāja šo pārkāpumu, lai savtīgos nolūkos izraisītu ievērību sociālajos medijos un ziņās un sev gūtu finansiālu labumu," pirmdien paziņoja Kalifornijas federālie prokurori. "Tomēr šāda pārgalvīga uzvedība nav pieļaujama."

2021. gada 24. decembrī savā “YouTube” kanālā viņš publicēja lidmašīnas katastrofas video, to uzdodot par negadījumu elektrosistēmas atteices rezultātā. Katastrofas ieraksts izpelnījies jau apmēram 4,5 miljonus skatījumu.

2021. gada novembrī viņš izlidoja no Santabarbaras lidostas Kalifornijā, uzstādījis kameras uz lidmašīnas un paņēmis līdzi izpletni. Viņš plānoja izlēkt no lidmašīnas un filmēt, kā bez pilota palikušais lidaparāts ietriecas zemē. Lidmašīna nogāzās Lospadresas nacionālajā mežā 35 minūtes pēc pacelšanās. Pēc veiksmīgas piezemēšanās Džeikobs devās uz katastrofas vietu un savāca kameras. Pēc lidmašīnas katastrofas viņš par to ziņoja varas iestādēm, apgalvojot, ka nezina precīzu avārijas vietu. Tomēr patiesībā viņš zināja, ar helikopteru ieradās katastrofas vietā un savāca atlūzas, kuras vēlāk iznīcināja.

Daži “YouTube” skatītāji skeptiski novērtēja “negadījumu”, norādot, ka pilots jau bija sagatavojis izpletni un nemaz nemēģināja nosēdināt lidmašīnu.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 3
FOTO: cilvēki pulcējas uz Lūsēna un Zālītes rokoperas "Sfinksa" pirmizrādi
Pievienot komentāru