Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Džims Šenons debatē par vāverēm un "Hamas" (ekrānuzņēmums no video)

Ziemeļīru deputāts ar "Hamas" salīdzina kādu mīļu radījumu. Kādēļ tā?

Pasaulē
2023. gada 1. decembrī 14:07 2023. gada 1. decembrī 14:07
  Jauns.lv
Ziemeļīrijas parlamenta deputāts izraisījis skandālu, ar palestīniešu teroristu organizāciju “Hamas” salīdzinot … pelēkās vāveres.


Debatēs par vietējo vāveru aizsardzību un invazīvo sugu kontroli, deputāts Džims Šenons paziņoja, ka pati pelēko vāveru pastāvēšana Ziemeļīrijā ir problēma. “Pelēkās vāveres ir vāveru pasaules “Hamas”,” viņš paziņoja.

“Organizācijā “Ards Red Squirrel Group” ir daudz brīnišķīgu brīvprātīgo, kuri nenogurstoši strādā, lai aizsargātu rudās vāveres manā Strengfordas vēlēšanu apgabalā, sevišķi Stjuarta kalnā. Organizāciju vada Stjuarta kalna nacionālā fonda reindžeru komanda, un viņi pastāvīgi sazinās ar vietējiem zemes īpašniekiem, lai uzraudzītu rudo vāveru populāciju un iznīcinātu visas pelēkās vāveres, kuras tur ieklīst. Tik tiešām, problēma ir pati pelēko vāveru klātbūtne. Pelēkās vāveres ir vāveru pasaules “Hamas”,” viņš sacīja debatēs.

Pelēkās vāveres (Sciurus carolinensis) dzimtene ir Ziemeļamerika, to var sastapt ASV austrumu krastā, rietumkrasta vidienē un Kanādas dienvidos, taču tā ir ievesta arī Eiropā. Lielbritānijas teritorijā pelēkās vāveres nokļuva XIX gadsimta otrajā pusē un kļuvušas par galveno draudu vietējai sugai. Lēš, ka Lielbritānijā pelēko vāveru skaits pašlaik sasniedz 2,5 miljonus. Tā kā pelēkā vāvere ir lielāka par parasto jeb rudo vāveri (Sciurus vulgaris), tad izspiedusi mazāko, iedzimto vāveri no mežiem, dažos rajonos pat pilnībā. Turklāt pelēkās vāveres izplata parasto vāveru populāciju graujošu vīrusu, pret kuru pašas ir imūnas.

Saistītās ziņas

Kāda maigošanās ar teroristiem, kuri grib mūs iznīcināt? Izraēla ANO Drošības padomē noraida aicinājumus uz pastāvīgu pamieru ar "Hamas"
Teroristu uzbrukumā Jeruzalemē nogalināti trīs cilvēki; uzbrucējus likvidē garāmgājēji
"Grieza nost galvas pat maziem bērniem!": no palestīniešu "brīvības cīnītājiem" atbrīvotajos kibucos paveras šausmu skati 1

Tiesa, tik kategorisks salīdzinājums neizraisīja kolēģu sajūsmu, vēsta “The Herald”, jo īpaši palestīniešu izcelsmes deputātu vidū. “Ir laiks un vieta tam, lai runātu par ārkārtīgi jūtīgo Izraēlas un Gazas joslas jautājumu, un ir debates par vāverēm, vai ne? Ja Džims Šenons, ar kuru bieži komunicēju, vēlas saukt “Hamas” pie atbildības par viņu pastrādātajām ļaundarībām, viņam jāierobežo savi vieglprātīgie izteikumi,” sacīja liberāldemokrātu ārlietu pārstāve Leila Morana, kurai ir palestīniešu izcelsme un kura zaudējusi radinieku Gazas sektorā.

Arī antisemītisma novēršanas kampaņas pārstāvis nebija priecīgs par šādu salīdzinājumu. “Kaut gan Džims Šenons nevienam negribēja kaitēt ar saviem izteikumiem, pastāv risks, ka tiks padarīti par banāliem gadu desmitiem pastrādātie “Hamas” noziegumi, kas sasniedza savu kulmināciju 7. oktobra slaktiņā. Visiem deputātiem ir rūpīgi jāizvēlas vārdi.”

7. oktobrī “Hamas” sarīkoja vērienīgāko uzbrukumu Izraēlai pēdējo gadu desmitu laikā, nogalinot apmēram 1200 cilvēku, galvenokārt sievietes, bērnus un sirmgalvjus, kā arī sagrābjot par ķīlniekiem vēl apmēram 200 cilvēku.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 3
FOTO: Latvijas basketbolisti spraigā spēles galotnē uzvar spāņus
Pievienot komentāru