Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Izraēlas galvaspilsētā sapulcējušies vairāk nekā 100 000 cilvēku, lai gaidītu ziņas par "Hamas" gūstā nonākušo cilvēku atbrīvošanu. Kāds zēns noskatās uz gūstekņu attēliem. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

"Hamas" atbrīvo 13 Izraēlas ķīlniekus apmaiņā pret 39 palestīniešu cietumniekiem

Pasaulē
2023. gada 25. novembrī 21:46 2023. gada 25. novembrī 21:46 | Papildināts, 2023. gada 25. novembrī 23:33
  Jauns.lv/LETA
Gazas joslā valdošais palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamas", kas sestdien atlika plānoto ķīlnieku un cietumnieku apmaiņu, neilgi pirms pusnaks atbrīvojis 13 Izraēlas ķīlniekus un septiņus ārvalstniekus pret 39 palestīniešu cietumniekiem.

"Hamas" paziņoja, ka visi 20 ķīlnieki ir nodoti Starptautiskajai Sarkanā Krusta komitejai (SSKK). 


Kā ziņoja raidsabiedrība BBC, arī Izraēlas armija ir apstiprinājusi, ka ķīlnieki SSKK pavadībā tuvojas Rafāhas robežšķērsošanas punktam ar Ēģipti. 

"Pēc kavēšanās Kataras un Ēģiptes saziņā ar abām pusēm ir pārvarēti cietumnieku apmaiņas šķēršļi, un 39 palestīniešu civiliedzīvotāji šovakar tiks atbrīvoti, kamēr Gazu līdzās 13 Izraēlas ķīlniekiem atstās septiņi ārvalstnieki," platformā "X", kas agrāk bija "Twitter", rakstīja Kataras Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Madžeds al Ansari.

Viņš precizēja, ka no "Hamas" atbrīvos astoņus bērnus un piecas sievietes, kā arī septiņus ārvalstniekus, kuru valstiskā piederība netiek atklāta.

Savukārt no Izraēlas cietumiem tiks atbrīvoti 33 palestīniešu nepilngadīgie un sešas sievietes.

Jau vēstīts, ka iepriekš "Hamas" sestdien paziņoja, ka atliek otrās ķīlnieku grupas atbrīvošanu, kamēr Izraēla "neievēros pamiera vienošanās noteikumus".

"Hamas" 7. oktobra uzbrukumos Izraēlas dienvidos sagūstīto ķīlnieku grupu bija paredzēts nodot Izraēlas un islāmistu grupējuma četru dienu pamiera vienošanās otrajā dienā, apmaiņā pret to saņemot palestīniešu cietumniekus proporcijā trīs cietumnieki pret vienu ķīlnieku.

Kāds "Hamas" avots ziņu aģentūrai AFP iepriekš sestdien paziņoja, ka 14 ķīlnieku nodošana Starptautiskajai Sarkanā Krusta komitejai (SSKK) ir sākusies, bet pēc tam paziņoja, ka nodošanas process ir apturēts.

Izraēlas amatpersona teica, ka ķīlnieki vēl nav nodoti Sarkanajam Krustam.

"Izraēla nav pārkāpusi vienošanos," uzsvēra avots Izraēlas pusē.

"Hamas" piektdien Gazas joslā SSKK nodeva pirmo 24 ķīlnieku grupu - 13 izraēliešus, 10 Taizemes pilsoņus un vienu filipīnieti. Apmaiņā pret šiem ķīlniekiem Izraēla atbrīvoja 39 palestīniešu cietumniekus - 24 sievietes un 15 zēnus un jauniešus.

Trauslajam pamieram turpinoties otro dienu, "Hamas" sestdien gatavojas atbrīvot 14 ķīlniekus, kamēr Izraēla pretī atbrīvos 42 palestīniešu cietumniekus, paziņoja Ēģiptes amatpersonas, kas kopā ar Kataras pārstāvjiem ir vidutāji sarunās.

Pēc septiņas nedēļas ilguša kara puses vienojās par četru dienu pamieru, kura laikā notiks ķīlnieku apmaiņas un piegādāta humānā palīdzība Gazas joslā.

Jau vēstīts, ka 7. oktobrī "Hamas" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamas" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju. Izraēla ir solījusi pēc pamiera beigām atsākt intensīvu ofensīvu Gazas joslā.

Citi šobrīd lasa

"Vienaldzība ir vardarbība,"- Uģis Joksts par darbu televīzijā, tiešraidēm un nemieru
Četri "veselīgi" pārtikas produkti, kas nodara vairāk ļauna nekā laba
Dzeramnaudas pasaulē un Latvijā: cik atstāt, lai neaizvainotu apkalpotājus 3
Pievienot komentāru