Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Policija Berlīnē veic reidu pret palestīniešu teroristu atbalstītājiem (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Simtiem policistu Vācijā veic reidus pret palestīniešu teroristu atbalstītājiem

Pasaulē
2023. gada 23. novembrī 11:48 2023. gada 23. novembrī 11:48
  Jauns.lv/LETA
Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ceturtdienas rītā vairāk nekā 300 policistu piedalījās kratīšanās, kuru mērķis bija divas aizliegtas palestīniešu organizācijas. Visā Vācijā tika veiktas kratīšanas 15 īpašumos, no kuriem 11 atradās Berlīnē, paziņoja pilsētas administrācijas preses pārstāve.


Reidi saistīti ar teroristiskās organizācijas "Hamas" un starptautiskā palestīniešu ieslodzīto aizstāvības tīkla "Samidoun" aizliegumu, ko Vācijas valdība pieņēma šomēnes.

Kratīšanas tika veiktas arī Lejassaksijas, Ziemeļreinas-Vestfālenes un Šlēsvigas-Holšteinas zemēs.

Reidus atļāva administratīvā tiesa, lai īstenotu aizliegumus un sīkāk noskaidrotu šo aizliegto grupu struktūras, norādīja Iekšlietu ministrija. "Mēs turpinām konsekventi vērsties pret radikālajiem islāmistiem," sacīja Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere.

Saistītās ziņas

Privātās lidmašīnas, limuzīni, villas un miljardi dolāru. “Hamas” vadoņi bauda greznu dzīvi
"Grieza nost galvas pat maziem bērniem!": no palestīniešu "brīvības cīnītājiem" atbrīvotajos kibucos paveras šausmu skati 1
Vācija aizliedz jebkādas "Hamas" atbalsta izpausmes

Vācijas valdība 2.novembrī aizliedza "Samidoun" un noteica turpmākus pasākumus, lai izskaustu atbalstu palestīniešu islāmistu kaujinieku grupējumam "Hamas", kas Eiropas Savienībā (ES) jau ir iekļauts teroristisko organizāciju sarakstā.

"Aizliedzot "Hamas" un "Samidoun" Vācijā, mēs esam raidījuši skaidru signālu, ka nepieļausim nekādu pret Izraēlu vērstā "Hamas" barbariskā terora slavināšanu vai atbalstīšanu," toreiz sacīja Fēzere.

"Samidoun" kā starptautisks tīkls izplata pret Izraēlu un ebrejiem vērstu propagandu, aizbildinoties ar "solidaritātes organizācijas" tēlu, sacīja ministre.

Saskaņā ar aizliegumu grupu aktīvi var tikt konfiscēti, un jebkāda grupu klātbūtne internetā vai darbība sociālajos plašsaziņas līdzekļos ir aizliegta, norādīja Iekšlietu ministrija. Ikviens, kurš turpina aktīvi darboties šo organizāciju labā, izdara kriminālpārkāpumu, uzsvēra ministrija.

Citi šobrīd lasa

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 3
Igaunijā atklāts grupējums, kas darbojies Krievijas specdienestu uzdevumā
Pievienot komentāru