Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
REUTERS/SCANPIX

Krievi izplata un tūlīt atsauc ziņas par atkāpšanos no Dņepras

Pasaulē
2023. gada 13. novembrī 16:12 2023. gada 13. novembrī 16:12
  Jauns.lv/LETA
Maskavas totalitārā režīma kontrolētie mediji pirmdien izplatījuši ziņas, ka Krievijas karaspēks gatavojas atvilkt savas vienības no Dņepras kreisā krasta.

Šādu paziņojumu pirms plkst.11 (plkst.10 pēc Latvijas laika) izplatīja tā dēvētās ziņu aģentūras "RIA Novosti" un TASS.


"Izvērtējot pašreizējo situāciju, Dņepras grupējuma pavēlniecība nolēmusi pārvietot karaspēku uz izdevīgākām pozīcijām uz austrumiem no Dņepras," aģentūras citēja Krievijas Aizsardzības ministriju.

Paziņojumā bija teikts, ka pēc pārgrupēšanās atbrīvotos spēkus paredzēts izmantot uzbrukuma operācijās citos frontes sektoros.

Aptuveni 10 minūtes pēc publicēšanas šīs ziņas tika atsauktas. TASS savā paziņojumā norādīja, ka tās publicētas "kļūdaini".

Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija ziņas par pārgrupēšanos nosauca par "provokāciju".

Tajā pašā laikā Ukrainas armija šīs ziņas nosaukusi par dezinformāciju un paziņojusi, ka nekas neliecina par krievu atkāpšanos.

Tajā pašā laikā daži eksperti izteikušies, ka krievu atkāpšanās varētu būt plānota un ka iepriekš sagatavotas ziņas par to vienkārši publicētas pāragri.

Pirms gada Ukrainas karaspēks atbrīvoja Krievijas okupēto Hersonu, un krievi bija spiesti atkāpties uz Dņepras kreiso krastu.

Pēdējās dienās saņemtas ziņas, ka Ukrainas armija mēģina izveidot jaunu placdarmus upes kreisajā krastā. Kā ziņo BBC, pirms vairākām dienām ukraiņi ieņēmuši Krinku ciemu, uz kurieni pārsviesta arī smagā kara tehnika.

To apstiprinājuši arī BBC avoti Krievijas armijā.

BBC avoti Ukrainas armijā ziņo, ka no šīm pozīcijām Ukrainas bruņotie spēki plāno sākt plašāku uzbrukumu, lai sašķeltu krievu spēkus un pārrautu to apgādes līnijas.

Citi šobrīd lasa

Kamēr ģenerālis cīnās par "krievu pasauli" Ukrainā, izplatās skrejlapas ar viņa sievas kailfoto 4
VIDEO: rīdzinieks ieraudzīja, kā sieviete "izved pastaigā" bērnu, un izsauca policiju 2
Zelenskis: Ukraina zaudējusi 31 000 karavīru 1
Pievienot komentāru