Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kirils Bļednijs "joko" (ekrānuzņēmums no "X")

Polijā nenovērtē ukraiņu grupas solista “jociņu”: kādēļ jūs runājat savā ***** valodā, ja ir krievu valoda? 1

Pasaulē
2023. gada 8. novembrī 07:14 2023. gada 8. novembrī 07:14
  Jauns.lv
Polijā atcelti novembrī un decembrī paredzētie Ukrainas grupas “Pošlaja Moļļi” koncerti sakarā ar tās solista Kirila Bļednija parupjiem spriedelējumiem par poļu valodu. Vēlāk solists taisnojās, ka tas bija joks, taču poļi viņa “humoru” nenovērtēja.


Tostarp Varšavā un Krakovā paredzētie koncerti ir atcelti “sakarā ar grupas solista komentāriem internetā”, paziņoja biļešu rezervēšanas dienests “Winiary Bookings”.

Skandālu izraisīja viņa sociālajos tīklos publicētie prātojumi par to, kas viņu kaitina Polijā un kādēļ poļiem vajadzētu mācīties krievu valodu. “Ziniet, kas mani tracina Polijā? Mani ***** tracina poļu valoda. Es nesaprotu, kādēļ ir jārunā tajā ******* valodā, ja ir krievu valodā. Čomi, ****, vienkārši iemācieties krievu valodu un runājiet, ****, normālā valodā! Ir taču Krievijas impērija, vienkārši iestājieties tajā un runājiet normālā valodā,” viņš ieteica poļiem.

Pēc tam kad poļu mūzikas cienītāji ieteica viņam lasīties uz Maskavu un tur bučot [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina dibenu, aicinot aizliegt viņa grupas koncertus, Bļednijs publicēja savu taisnošanos, sak, poļiem ar humora izjūtu tā pašvakāk. “Tas bija pamatīgs trollings, parodija par impērisko krievu,” viņš sacīja. “Kāda Krievijas impērija, es pats esmu ukrainis, jūs zināt manu nostāju” Tiesa, viņš atzina, ka, ņemot vērā pašreizējo situāciju, viņa humors var būt “nedaudz nekorekts”. “Skaidrs, ka tas bija joks. Atvainojiet par aso humoru.”

Viņš pauda cerību, ka nenāksies pamest Poliju, kurā pašlaik dzīvo.

Bļednijs nokļuvis nelāgā situācijā. Kaut gan vēl pirms dažiem gadiem šī Harkivā dibinātā grupa aktīvi koncertēja Krievijā, pēc Krievijas invāzijas Ukrainā grupas locekļi nosodīja Kremļa agresiju, pameta Krievijum un tā visā pasaulē snieguši koncertus Ukrainas atbalstam.
 

Citi šobrīd lasa

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 3
Putins: "Krievijas karaspēks virzīsies dziļāk Ukrainā" 2
Pievienot komentāru