Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Odiozā Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve apsūdz SOK nacismā 2

Pasaulē
2023. gada 2. novembrī 23:53 2023. gada 2. novembrī 23:53
  Jauns.lv
Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova piedraudējusi uzskatīt Starptautisko olimpisko komiteju (SOK) par nacistiem, ja tā neatcels Krievijas sportistiem noteikto aizliegumu piedalīties starptautiskajās sacensībās.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī SOK vērsās pie starptautiskajām sporta federācijām un ieteica nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu piedalīšanos jebkurās sacensībās. Krievijas medijos šī lēmuma cēlonis tiek formulēts vienkārši kā “situācijas Ukrainā dēļ”. 2023. gada 28. martā SOK rekomendēja pielaist sacensībām Krievijas sportistus kā neitrālus, ja viņi aktīvi neatbalstīja Krievijas invāziju.


Pēc antisemītisma vērienīgā uzplaukuma visā pasaulē sakarā ar Izraēlas atbildes militāro operāciju Gazas joslā, atbildot uz palestīniešu teroristu asiņaino iebrukumu Izraēlā, SOK pauda apņēmību nepieļaut Izraēlas sportistu diskrimināciju. Savu lēmumu SOK motivēja ar to, ka sportisti nav atbildīgi par Izraēlas valdības rīcību.

“Ja SOK uzskata par nepieļaujamu sportistu diskrimināciju pēc nacionalitātes, kā arī kategoriski protestē pret kolektīvo atbildību un sportistu sodīšanu par to, ko viņi nepastrādāja, tad tās pienākums ir atļaut Krievijas sportistu piedalīšanos visās sacensībās. Citādi tas jau ir tīrais nacisms,” Zaharovas teikto citē laikraksts “Sport-Ekspress”.

Marija Zaharova ir slavena ar savu "tirgus sievas" stilu, pārstāvot Krievijas ārpolitisko resoru. Nesen viens no Krievijas vadošajiem speciālistiem Tuvo Austrumu jautājumos Jevgēņijs Satanovskis viņu nodēvēja par "pamatīgi pļēgurojošu palaistuvi".

“Lūk, Maša Zaharova, kura principā ebrejus ne visai mīl, bet Izraēlu ciest nevar un to īpaši neslēpj — vēl viena pamatīgi pļēgurojoša palaistuve, kas vienalga ir mūsu Ārlietu ministrijas spīkere,” kādā intervijā izteicās Satanovskis. Šāda mutes palaišana viņam maksāja dalību Krievijas galvanā propagandista Vladimira Solovjova raidījumā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs jau pauda sašutumu par SOK lēmumu. “Es lasīju šo paziņojumu. Mūsu ministrija jau noreaģēja. Protams, tas rada sašutumu,” Krievijas televīzijas kanālā “Rossija 1” paziņoja Lavrovs. “Kārtējo reizi mēs redzam SOK neobjektivitāti un bankrotu. Tā kārtējo reizi pierāda savu politisko angažētību.” SOK aktīvi atbalsta visu, kas atbilst Rietumu, sevišķi ASV, interesēm, paziņoja ārlietu ministrs.

Saistītās ziņas

Lavrovs dusmīgs uz SOK: "Kā tā, nedrīkst diskriminēt Izraēlas sportistus?!?"
SOK noraida Putina apgalvojumus par etnisko diskrimināciju
SOK par Olimpiskās hartas pārkāpšanu diskvalificē Krievijas Olimpisko komiteju

Viņam piebalsoja arī pazīstamais krievu sporta komentētājs Dmitrijs Guberņijevs. “Mani liekulīgie zaķīši,” viņš rakstīja savā “Telegram” kanālā. “Fariseji mani, viltīgie velli … Brīdinājuši viņi … Paldies, šajā ziņā skaists ir viss … Varētu padomāt, kāds tam sakars ar krieviem un baltkrieviem?”

Savukārt Krievijas Valsts domes Fiziskās kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Dmitrijs Sviščovs apsūdzēja SOK rusofobijā. “Mani interesē, kā SOK savu nostāju skaidros Krievijas un Baltkrievijas sportistiem? Es to nespēju saprast. Ļoti dīvaini paziņojumi par Izraēlu, ņemot vērā Krievijas un Baltkrievijas sportistu diskriminēšanu pēc nacionalitātes. Ļoti dīvaini dzirdēt nekonsekventus un neloģiskus izteikumus. Šeit acīmredzama rusofobiska attieksme uz jaunāko SOK izteikumu fona.”

Citi šobrīd lasa

Zane Jančevska par teātri, folkloru un dabu: "Skaisti brīži gadās tad, kad tos negaida"
Četri "veselīgi" pārtikas produkti, kas nodara vairāk ļauna nekā laba
Lietuvas armija īsi un saprotami izskaidro: "Karš šodien nebūs"
Skatīt visus komentārus