Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Polijas prezidents Andžejs Duda. (Foto: Zuma / SplashNews.com/ Vida Press)

Polijas prezidents Ukrainu salīdzinājis ar slīcēju, kurš "var noslīcināt glābēju" 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
20. septembrī 14:35 2023. gada 20. septembrī 14:35
  Jauns.lv
Polijas prezidents Andžejs Duda, runājot par graudu importa aizliegumu, salīdzināja Ukrainu ar slīcēju, kurš "var noslīcināt glābēju". Kā ziņo Polijas ziņu aģentūra, par to viņš paziņojis preses brīfingā Ņujorkā, kur ieradies uz ANO Ģenerālās asamblejas sēdi, vēsta "The Insider".

"Ikviens, kurš mēģinājis slīcēju glābt, zina, ka cilvēks, kurš slīkst, ir ārkārtīgi bīstams, viņš var ievilkt dziļumā. Runā, ka slīcējs ķeras pie salmiņa, bet patiesībā viņš ķeras klāt visam, kam spēj," sacīja Duda.


"Tas izskatās pēc Polijas un Ukrainas situācijas," viņš turpināja.

"Ukraina atrodas Krievijas uzbrukumā, bez šaubām, ļoti sarežģītā situācijā, grābstās pie visa, kā var. Vai uz viņu var apvainoties? Protams, var sašust. Vai mums jārīkojas tā, lai sevi pasargātu, lai neciestu slīkonis? Protams, mums jārīkojas tā, lai pasargātu sevi no tā, ka slīcējs mums nodarītu pāri, jo, ja viņš mums kaitētu un noslīcinātu, tad viņš nesaņemtu palīdzību. Tāpēc mums jārūpējas par savām interesēm, un mēs to darīsim efektīvi un apņēmīgi."

Pēc tam, kad Krievija sāka pilna apjoma iebrukumu Ukrainā 2022. gada februārī, Polija pēc Eiropas Savienības (ES) lūguma atļāva Ukrainas graudu tranzītu caur savu teritoriju, taču rezultātā lētos graudus, kas bija paredzēti trešajām valstīm, sāka uzpirkt Polijas kompānijas. Tas izraisīja vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju neapmierinātību.

2023. gada pavasarī Polija, tāpat kā virkne citu ES dalībvalstu, aizliedza Ukrainas graudu importu. Septembrī aizlieguma termiņš beidzās, taču Polija, Ungārija un Slovākija aizliegušas graudu ievešanu jau valstu līmenī. Atbildot uz to Ukraina vēlas ieviest embargo poļu produkcijai.

Citi šobrīd lasa

Princese Šarlēna izskatās "nelaimīga un izolēta" laulībā ar princi Albertu, tāpat kā savulaik princese Diāna
No ministra padomnieka līdz nodevējam. Kas zināms par Ukrainas Drošības dienesta likvidēto Iļju Kivu, kurš savā nāves dienā aicināja Zelenski pakārties?
Pastaiga pa Vecrīgu 27 gadus vecai sievietei beidzas ar smagu galvas traumu
Pievienot komentāru