Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas uzņēmējs, tīmekļa veikala "Ozon" bijušais ģenerāldirektors Aleksandrs Šuļgins. (Foto: Russian Look Ltd. / Alamy/ Vida Press)

ES atceļ sankcijas trim Krievijas uzņēmējiem

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
13. septembrī 20:28 2023. gada 13. septembrī 20:28
  Jauns.lv/LETA
Eiropas Savienība (ES) ir atcēlusi sankcijas, kas tika noteiktas trim Krievijas uzņēmējiem par viņu lomu Krievijas iebrukumā Ukrainā, vienlaikus pagarinot Krievija noteikto sankciju termiņu, trešdien paziņojušas ES amatpersonas.

Kopš Krievija 2022.gada februārī sāka plaša mēroga karu Ukrainā, 27 valstu bloks ir iekļāvis aptuveni 1600 fizisku un juridisku personu melnajā sarakstā, iesaldējot to aktīvus un aizliedzot saņemt vīzas.


Uzņēmēji Grigorijs Berjozkins, Farhads Ahmedovs un Aleksandrs Šuļgins tika svītroti no melnā saraksta, kad sankcijas tika pagarinātas vēl uz sešiem mēnešiem, atklāja trīs ES diplomāti un amatpersonas. No sankciju saraksta svītrota arī Krievijas militārpersona Georgijs Šuvajevs, kas pērn nomira.

Pārskatīto sarakstu ceturtdien paredzēts publicēt ES oficiālajā žurnālā.

Ahmedovs bija iesaistīts Krievijas naftas un gāzes sektorā, savukārt Berjozkins, kas tika uzskatīts par Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam tuvu cilvēku, bija iesaistīts vairākos sektoros, arī mediju, infrastruktūras un enerģētikas sektoros.

Bijušais e-komercijas uzņēmuma "Ozon" vadītājs Šuļgins kara otrajā dienā kopā ar citiem Krievijas oligarhiem tikās ar Putinu. Tikšanās mērķis bija nostiprināt uzņēmēju atbalstu karam.

Citi šobrīd lasa

Viņam jau 68! Kā šobrīd izskatās Rovans Atkinsons jeb misters Bīns 1
"Beverly Hills 90210" zvaigznes veselības stāvoklis krasi pasliktinājies, bet viņa nepadosies
Slavenā Holivudas aktrise 85 gados sapņo par mazmazdēla vecuma mīļāko
Pievienot komentāru