Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Volodimirs Zelenskis (Foto: Best Image / BACKGRID/ Vida Press)

Ukraina uzbrūk ātrāk, nekā Rietumi nosaka sankcijas — Zelenskis dod mājienu par sabiedroto kūtrumu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
8. septembrī 19:48 2023. gada 8. septembrī 19:48
  Jauns.lv/LETA
Ukrainas pretuzbrukums notiek ātrāk nekā jaunu sankciju noteikšana Krievijai, piektdien 18.Jaltas Eiropas stratēģijas sanāksmē norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Okupēto teritoriju atbrīvošana kļūtu vēl ātrāka, ja ātrāk Ukraina saņemtu vairāk jaudīgu tālas darbības ieroču.

Prezidents izteicās, ka saprot cilvēku vēlēšanos pēc iespējas ātrāk atjaunot Ukrainas teritoriālo vienotību, jo, galu galā, miers mūsu valstī un visā Eiropā būs tad, kad Ukraina būs atguvusi visas savas teritorijas.


Vienlaikus viņš atzina, ka karš, ko Krievija izvērsusi Ukrainas teritorijā, ir sarežģīts un ka daudzi procesi palēninās.

"Karš palēninās. Tā ir, mēs to atzīstam. Visi procesi kļūst sarežģītāki un palēninās - no sankcijām līdz ieroču piegādēm," norādīja Zelenskis.

"Kad daži mūsu partneri saka - kas tad tur ir ar pretuzbrukumu, kad būs nākamais solis, mana atbilde - šodien mūsu soļi droši vien ir ātrāki nekā jaunas sankciju paketes," turpināja prezidents.

Saistītās ziņas

"Tiešā veidā būtu līdzvainīgs lielā karadarbībā" - Masks apgalvo, ka novērsis Ukrainas uzbrukumu Krievijas flotei
Ukrainai solītā noplicinātā urāna munīcija – efektīvākais līdzeklis krievu tanku iznīcināšanai?
ASV izlūki: pēc trim lēna progresa mēnešiem Ukrainas pretuzbrukumus sāk uzņemt apgriezienus

"Ir konkrēti mūsu zemes kvadrātkilometri, un katrs atbrīvotais metrs - tā ir cilvēka dzīvība. Jo tālāk, jo vairāk cilvēku cieš," uzsvēra Zelenskis.

"Kā ietekmē ieroči? Konkrēti un nepastarpināti, bez abstrakcijām un retorikas. Ir konkrēta ieroča konkrēta ietekme. Jo tas ir jaudīgāks, tālākas darbības, jo ātrāk noris pretuzbrukums. Mūsu teritorijas atjaunošana. Ja mēs neesam debesīs, bet Krievija ir, viņi apstādina mūs no debesīm. Apstādina mūsu pretuzbrukumu," skaidroja prezidents.

Zelenskis izteica pateicību visiem Ukrainas sabiedrotajiem, sākot ar ASV, kas sniedz militāro palīdzību un stiprina Ukrainas aizsardzības spēkus.

Citi šobrīd lasa

"Vainas apziņa padarīs mani traku," sieviete 26 gadus slēpj no vīra noslēpumu 3
FOTO: Valmieras teātris atzīmē simtgadi un sumina aizvadītās sezonas labākos māksliniekus
FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
Pievienot komentāru