Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vētras postījumi Dobeles novada Augstkalnē. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Valdība piešķirs vienreizēju atbalstu vētrā cietušo mājokļu atjaunošanai ar nosacījumu — nepārsniegt 20 eiro par vienu kvadrātmetru atjaunojamās platības

Pasaulē
2023. gada 10. augustā 18:13 2023. gada 10. augustā 18:13
  Jauns.lv/LETA
Valdība aicina pašvaldības nepārsniegt negaisā cietušo ēku atjaunošanas apmēru 20 eiro par kvadrātmetru, teikts šodien vadības ārkārtas sēdē skatītajā ziņojumā Par priekšlikumiem atbalsta mehānisma izveidei pašvaldībās vētras seku likvidācijai dzīvojamām mājām.


Nosakot atbalsta apmēru, pašvaldības aicinātas nodrošināt pēc iespējas vienlīdzīgu atbalsta apmēru visās pašvaldībās.

Ziņojumā norādīts, ka pašvaldībām jāorganizē palīdzības sniegšana, piešķirot atbalstu vienreizēja finansējuma vai remonta darbiem mājokļiem, kas cietuši 7.augusta vētrā un par kuriem apkopota informācija. Atbalsts var tikt izmantots gan kā pagaidu risinājums ēkas sakārtošanai un pasargāšanai no bojāejas, gan arī lai atjaunotu iepriekšējo stāvokli.

Individuālām dzīvojamām mājām varētu tikt piešķirts vienreizējs atbalsts līdz 3000 eiro ar papildu nosacījumu, ka atbalsta apmērs nepārsniedz 20 eiro par vienu kvadrātmetru atjaunojamās platības.

Daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām vienreizējs atbalsts nedrīkstēs pārsniegt 20 eiro par vienu kvadrātmetru atjaunojamās platības.

Pašvaldībām arī jāorganizē papildu konteineru izvietošana būvniecības atkritumu savākšanai un apsaimniekošanai, sedzot atkritumu apsaimniekošanas un apglabāšanas izdevumus.

Pašvaldības arī aicinātas piecu darba dienu laikā pēc informatīvā ziņojuma apstiprināšanas Ministru kabinetā, pabeigt apkopot informāciju par savā teritorijā esošajiem vētras bojātajiem īpašumiem un būvniecības atkritumu apsaimniekošanas un apglabāšanas apjomiem, attiecībā uz kuriem var tikt sagatavots līdzekļu pieprasījums.

Jau ziņots, ka, ka valsts varētu uzņemties līdz 90% izdevumu, nodrošinot lielāku finansiālo atbalstu tām pašvaldībām, kuru teritorijās negaiss ir nodarījis lielākos postījumus, liecina Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais grozījumu projekts noteikumos "Kārtība, kādā veic gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktās apropriācijas izmaiņas".

Ņemot vērā ierobežotos pašvaldībām pieejamos finanšu līdzekļus un lai nodrošinātu pēc iespējas ātrāku finansiālu atbalstu iedzīvotājiem, lai novērstu lielu dabas stihijas radītos zaudējumus dzīvojamo māju un dzīvokļu īpašniekiem un nodrošinātu finanšu līdzekļus iedzīvotājiem dabas katastrofas radīto seku novēršanai, ir nepieciešams steidzamības kārtībā virzīt grozījumus noteikumos ar mērķi samazināt pašvaldības līdzfinansējuma apmēru no ne mazāk kā 50% līdz ne mazāk kā 10%, norāda FM.

Noteikumu projekts paredz noteikt, ka pašvaldība līdzekļus var pieprasīt to pašvaldības izdevumu, tai skaitā Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteikto pabalstu krīzes situācijā, kompensēšanai, kas izmaksāti atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem vai lielu stihisku nelaimju gadījumā ar pašvaldības domes lēmumu, dzīvojamās mājas īpašniekam (īpašniekiem), dzīvokļu īpašniekiem vai to tiesiskajiem valdītājiem dzīvojamās mājas renovācijai, lai likvidētu terora akta, avārijas, stihiskas nelaimes vai citas katastrofas sekas saskaņā ar likumu "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā".

Saistītās ziņas

Atlīdzību summa par vētras radītajiem zaudējumiem sasniedz rekordlielus apjomus 
Sadauzītas mašīnas, izsisti māju logi, pilnībā nopostīta raža: soctīklu lietotāji dalās baisās bildēs un video 2
"Šāva kā no ložmetēja" — Dobeles novada iedzīvotāji stāsta par lielkrusas laikā pārdzīvoto

Pašvaldība pieprasījumā minētajam infrastruktūras objektam nodrošina līdzfinansējumu ne mazāk kā 50% apmērā. Lielu stihisku nelaimju gadījumā, ja radīto zaudējumu apmērs pārsniedz 2% no pašvaldības plānotajiem budžeta izdevumiem kārtējā gadā, MK var pieņemt lēmumu par citu pašvaldības līdzfinansējuma apmēru ne mazāk kā 10% apmērā.

Respektīvi, valsts varētu uzņemties līdz 90% izdevumu, tādējādi nodrošinot lielāku finansiālo atbalstu tām pašvaldībām, kuru teritorijās negaiss ir nodarījis lielākos postījumus, skaidro FM.

Citi šobrīd lasa

Kamēr ģenerālis cīnās par "krievu pasauli" Ukrainā, izplatās skrejlapas ar viņa sievas kailfoto 4
VIDEO: rīdzinieks ieraudzīja, kā sieviete "izved pastaigā" bērnu, un izsauca policiju 2
Zelenskis: Ukraina zaudējusi 31 000 karavīru 1
Pievienot komentāru