Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zviedrijas civilās aizsardzības ministrs Karls Oskars Bolins. (Foto: Fredrik Sandberg/TT/Shutterstock/ Vida Press)

Zviedrija paziņo, ka kļuvusi par Krievijas dezinformācijas kampaņas objektu

Pasaulē
2023. gada 28. jūlijā 14:13 2023. gada 28. jūlijā 14:13
  Jauns.lv
Zviedrija kļuvusi par dezinformācijas kampaņas objektu, ko veic "Krievijas atbalstītie subjekti" ar mērķi kaitēt NATO kandidātvalsts tēlam, paziņojis Zviedrijas civilās aizsardzības ministrs Karls Oskars Bolins.

Zviedrijas pieteikums iestāties NATO, kas iesniegts pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, nonācis starptautiskās sabiedrības uzmanības centrā. Tikmēr vairākas Zviedrijā notikušās protesta akcijas, kuru dalībnieki dedzināja Korānu, izraisījušas musulmaņu sašutumu visā pasaulē, vēsta "Golos Ameriki".


"Zviedrija ir kļuvusi par dezinformācijas kampaņas objektu, ko atbalsta valsts un subjekti ar mērķi kaitēt Zviedrijas interesēm un Zviedrijas pilsoņiem," paziņoja Bolins.

"Mēs redzam, kā Krievijas atbalstītie subjekti uzpūš nekorektus paziņojumus, piemēram, par to, ka Zviedrijas valsts stāv aiz svēto rakstu apgānīšanas," viņš paziņoja.

"Protams, tie ir pilnīgi meli," sacīja Bolins, piebilstot, ka līdzīgi valsts subjekti cenšas "ienest šķelšanos un vājināt Zviedrijas starptautiskās pozīcijas".

"Krievija izmanto šīs iespējas savas pavēstes virzīšanai medijos un tās vēstījums, protams, ir vērsts uz to, lai mūs sašķeltu Rietumos un radītu paaugstinātu satraukumu un šķelšanos šeit, Zviedrijā," paziņoja Zviedrijas "Psiholoģiskās aizsardzības aģentūras" pārstāvis Mikaels Estlunds.

"Acīmredzot viens no Krievijas puses mērķiem ir sarežģīt mūsu iestāšanos NATO," viņš piebilda.

Citi šobrīd lasa

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 4
Igaunijā atklāts grupējums, kas darbojies Krievijas specdienestu uzdevumā
Pievienot komentāru