Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
“Samsung” ir pārtraucis biznesu Krievijā, un arī Maskava negrib redzēt šā concerna ražojumus. (Foto: AP/Scanpix)

Krievija plāno aizliegt “Samsung” un “LG” ražojumus

Pasaulē
2023. gada 23. jūnijā 20:54 2023. gada 23. jūnijā 20:54
 
Krievijas valdība apsver iespēju aizliegt “Samsung” un “LG” ražojumu tirdzniecību. Iemesls ir Dienvidkorejas uzņēmumu nevēlēšanās pārdot par pārāk zemu cenu savas rūpnīcas Kalugas un Maskavas apgabalos.

“Kommersant” raksta, ka vairākas Krievijas firmas interesējušās par iegādi, taču korejieši atsakās nolaist cenu. Kopš pagājušā gada iebrukuma Ukrainā rūpnīcas darbu ir apturējušas.


Tiešā ceļā “Samsung” un “LG” arī neeksportē savas preces uz Krieviju, taču pastāv paralēlais imports, un to Krievija varētu aizliegt. Patlaban lielu daļu šo uzņēmumu tehnikas ražo Ķīnā un Turcijā. 

Par iespējamo aizliegumu Sanktpēterburgas ekonomikas foruma kuluāros izteicās Krievijas digitālās attīstības, sakaru un masu komunikāciju ministrs Maksuts Šadajevs.

Saistītās ziņas

Krievija var palikt bez “Samsung” un citu firmu tehnikas
"Samsung" aptur produkcijas piegādes Krievijai
Krievijā iesaka marķēt “ienaidnieku” preces 2

“Mēs apspriežam ar Rūpniecības un tirdzniecības ministriju ierobežojumu ieviešanu paralēlajam importam… “Samsung” un “LG” viedtelefoniem, mobilajām ierīcēm. Jo ir ķīniešu analogi, kas ne ar ko nav sliktāki. Atsevišķi: iPhone aizliegumu neapspriežam,” pauda Šadajevs.

Nesen Kazahstāna pastiprināja kontroli pār eksportu uz Krieviju, liedzot caur savu teritoriju ievest “Samsung”, “Bosh”, “LG” un “Electrolux” tehniku. Krieviem nācās meklēt citus ceļus, tostarp no Ķīnas, Kirgizstānas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Transporta sarežģījumi paaugstinājuši cenu par 10–12%.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
FOTO: Latvijas basketbolisti spraigā spēles galotnē uzvar spāņus
Pievienot komentāru