Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pastiprināta vīrusa uzraudzība pašlaik tiek veikta Anglijā un Skotijā, kur reģistrēts viens ticams ērču encefalīta gadījums. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Anglijā atklāts daudzviet pasaulē izplatītais ērču encefalīts

Pasaulē
2023. gada 8. aprīlī 12:08 2023. gada 8. aprīlī 12:08
  Jauns.lv
Ērču pārnēsātais vīruss, kas ir izplatīts daudzviet pasaulē, tagad ir sastopams arī Apvienotajā Karalistē. Saslimšanas risks ar encefalītu valstī ir salīdzinoši zems, tomēr ērces, kas pārnēsā slimību, Anglijā ir visai bieži sastopamas, norāda Lielbritānijas veselības nozares eksperti.

Aizvadītajā gadā tikai vienai personai konstatēta inficēšanās ar ērču encefalītu, tomēr veselības nozares eksperti norāda, ka pārnēsātāj kukaiņi valstī ir sastopami visai bieži, tāpēc vērts ievērot piesardzības pasākumus.

Lielākajai daļai inficēto netiek novēroti būtiski saslimšanas simptomi, tomēr smadzeņu pietūkums ir iespējams.
Apvienotās Karalistes Veselības un drošības pārvalde ir ieteikusi veikt izmaiņas testēšanā slimnīcās, lai varētu ātri konstatēt jaunus saslimšanas gadījumus.

Pastiprināta vīrusa uzraudzība pašlaik tiek veikta Anglijā un Skotijā, kur reģistrēts viens ticams ērču encefalīta gadījums.

Latvijā saslimstība ar ērču encefalītu pērn saglabājusies 2021. gada līmenī – Latvijā konstatēti 252 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Ērces sāk aktivizēties, kad gaisa temperatūra sasniegusi vismaz +5 grādus.

Citi šobrīd lasa

Čārlzs Spensers atklāj māsas princeses Diānas "galveno vēlēšanos"
"Putins viņu nogalināja, taču nesalauza": Maskavā ļaužu jūra turpina likt ziedus uz Arktikas kolonijā nomocītā Alekseja Navaļnija kapa 2
"Ak dieviņ, kas notiek, baisi dzīvot. Pie mums viņi no kurienes?!?": Putina dzimtās pilsētas iedzīvotāji sāk uz savas ādas izjust "specoperāciju" Ukrainā 1
Pievienot komentāru