Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

“Tā ir slimība, kas ātri nogalina!” Āfrikas pilsētā izplatās nāvējošs vīruss, kuram vēl nav pat nosaukuma

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
29. martā 19:11 2023. gada 29. martā 19:11
  Jauns.lv
Burundijas Republikā, Āfrikā, izplatoties noslēpumainam vīrusam, miruši trīs cilvēki. Veselības iestādes cenšas identificēt vīrusu, un mudina Austrumāfrikas valstu iedzīvotājus bieži mazgāt rokas, kā arī izvairīties no savvaļas dzīvnieku patērēšanas pārtikā, vēsta “News.com”. 

Slimības simptomi atgādina ļoti bīstamo ebolas un marburgas vīrusu simptomus, tomēr Burundijas Veselības ministrija ir izslēgusi abas slimības. 


Pēc aculiecinieku teiktā, slimības pazīmes ir "sāpes vēderā, asiņošana no deguna, kas pastiprinās pēc nāves, akūtas galvassāpes, augsts drudzis, vemšana un reiboņi". Tiek ziņots, ka visi trīs pacienti nomira 24 stundu laikā no slimības pazīmju parādīšanās, turklāt visi viņi dzīvoja vienā un tajā pašā apkaimē.

"Tā ir slimība, kas ātri nogalina," ziņu portālam sacīja Migvas veselības centra medmāsa. "Tas ir briesmīgi, mēs visi gaidām nāvi."

Tikmēr citā slimnīcā ar līdzīgiem simptomiem, tostarp asiņainu vemšanu un caureju, kā arī asiņošanu no deguna, tika uzņemts 18 gadus vecs students. "Viņš nomira tajā pašā dienā," teikts Burundijas Veselības ministrijas paziņojumā.

Veselības ekspertiem bija aizdomas, ka students miris, inficējoties ar Marburgas vīrusu, jo pašlaik kaimiņvalstī Tanzānijā notiek slimības uzliesmojums. Tomēr viņu aizdomas neapstiprinājās. 

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "gadsimta vētra" plosa Melnās jūras ziemeļu piekrasti; soctīklos iespaidīgas ainas
Imants Parādnieks sagaidījis astoto bērnu
VIDEO: vairāku populāru Rīgas restorānu izveidotājs Murads Juško ar atvēzienu bārā iesit sievietei
Pievienot komentāru