Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ukrainas policisti stāv blakus raķetes daļai, kas nogāzās uz ielas Krievijas raķešu uzlidojuma laikā Kijivā 2023. gada 29. maijā. (Foto: Vladimir Sindeyeve/Nurphoto/Shutterstock/ Vida Press)

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā; okupanti veikuši līdz šim lielāko dronu uzlidojumu Kijivai 28

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 16. oktobrī 08:18 2022. gada 16. oktobrī 08:18 | Papildināts, 24. martā 23:08
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Krievija Ukrainā zaudējusi vismaz 2000 tanku 22:35

Tā lēš Nīderlandes portāls “Oryx”, kas dokumentē zaudējumus pēc foto un video internetā. 1239 no tiem iznīcināti, 106 - bojāti, 113 - pamesti, 544 - sagrābti un tagad tiek izmantoti pret Krievijas armiju.

 

  Polija slēdz robežu Krievijā un Baltkrievijā reģistrētām kravas automašīnām 22:07

Lēmums stājas spēkā ar 1. jūniju un būs spēkā “līdz īpašam rīkojumam”. 29. maijā Polija arī ieviesusi sankcijas pret 365 Baltkrievijas pilsoņiem un 20 kompānijām, sankciju sarakstā iekļuvuši arī 15 Krievijas pilsoņi.

 

  "Jūs ļoti drīz to nožēlosiet" - Ukrainas izlūkošanas pārvaldes priekšnieks ierakstījis uzrunu pēc Krievijas raķešu uzbrukuma 21:47

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks, ģenerālmajors Kirils Budanovs paziņojis, ka Krievijas teroristiskās rīcības mēģinājums kārtējo reizi cietis sakāvi. Vairāk lasi šeit.

  Polija piemērojusi sankcijas 365 Baltkrievijas pilsoņiem 21:28

Polija pirmdien piemērojusi jaunas sankcijas 365 Baltkrievijas pilsoņiem, tai skaitā vairāk nekā 150 Baltkrievijas parlamenta locekļiem. Vairāk lasi šeit.

  Divi Ukrainas veterāni veica 120 kilometrus ar protēzēm   21:05

Ar šo akciju viņiem izdevās savākt vairāk nekā 75 tūkstošus eiro militārajam hospitālim.

 

  29. maijs, Kijiva, darba dienas vidus. Bērni kliegdami bēg uz slēptuvi, cilvēki slēpjas metro 20:45

Krievija jau 16. reizi mēneša laikā apšaudījusi Ukrainas galvaspilsētu. Ukrainas bruņotie spēki paziņoja, ka Krievija izšāvusi 11 raķetes “Iskander”. 


 

  Duda parakstīs likumprojektu komisijas izveidei Krievijas ietekmes izmeklēšanai 20:22

Polijas prezidents Andžejs Duda pirmdien paziņojis, ka parakstīs likumprojektu par ietekmīgas komisijas izveidi, kuras mērķis būs izmeklēt Krievijas ietekmi Polijā, taču kritiķi bažījas, ka tā tiks izmantota valdošās partijas pretinieku izspiešanai no politikas.

Parlaments piektdien apstiprināja likumprojektu, kuru ierosināja nacionālkonservatīvā partija "Likums un taisnīgums" un kas var ietekmēt rudenī gaidāmo parlamenta vēlēšanu iznākumu.

  Krievu okupanti apšaudījuši Hersonas apgabalu, nogalinot civiliedzīvotāju 20:13

Krievu iebrucēji apšaudīja Hersonas apgabalu. Apšaudes rezultātā gāja bojā vīrietis, vēsta Hersonas apgabala administrācija.

Ienaidnieka apšaudes rezultātā Zolota Balkā tika reģistrēti vairāk nekā desmit "trāpījumi". Okupantu lādiņu trāpījumā cieta privātmāja un saimniecības ēkas.

Krievi apšaudīja Kozatskes ciemu. Savās mājās tika nogalināts 61 gadu vecs vīrietis.

 

  Raķešu uzbrukuma laikā Kijivā svinētas kāzas 19:53

Brīdī, kad okupanti uz Kijivu raidīja raķetes, jaunlaulātie ar viesiem patvertnē svinēja kāzas.

 

  Andrjuščenko atklāj detaļas par okupantu iznīcināšanu netālu no Mariupoles 19:34

Svētdien, 28. maijā, sprādzienā pie īslaicīgi okupētās Mariupoles gāja bojā vairāk nekā 100 Krievijas karavīru, atklāj Mariupoles mēra padomnieks Petro Andrjuščenko.

Viņš atklāj, ka sprādzienā Jurjivkas ciemā tika ievainoti vairāk nekā 400 iebrucēji, kuri atradās Krievijas Federācijas bāzē. Viņi tika hospitalizēti intensīvās terapijas slimnīcā uz ZhMR 17. Tika iznīcināta arī sakaru un elektroniskās karadarbības stacija.

Andrjuščenko sacīja, ka trieciens noticis pa bijušo veselības kompleksu "Jalta", kā rezultātā tika iznīcināta 5 stāvu ēka. Iepriekš tajā varēja izmitināt līdz 120 atpūtniekiem. Krievi ēku pārveidoja par kazarmām, un pēc tam istabiņās varēja izmitināt līdz 5 cilvēkiem.

 

  Pēc okupantu raķešu uzbrukuma Kijivā tika atrasti vismaz 6 raķešu fragmenti 19:25

Tās nokritušas Obolonskas, Desņanskas un Dņiprovskas rajonos. Informācija par cietušajiem tiek precizēta.

 

  Augstākā Rada apstiprinājusi sankciju noteikšanu pret Irānu 19:12

Augstākā Rada apstiprināja sankciju noteikšanu pret Irānu uz 50 gadiem. Jo īpaši par Krievijas nodrošināšanu ar bezpilota lidaparātiem un ieročiem, ar ko tiek apšaudītas Ukrainas pilsētas, vēsta tautas deputāts Oleksijs Gončarenko.

Sankciju noteikšanu pret Irānu atbalstīja 328 parlamentārieši.

 

  Baltkrievi Hersonas apgabalā un Mariupolē būvē Krievijai nocietinājumus 18:55

Baltkrievijas pilsoņi palīdz Krievijas armijai un būvē nocietinājumus Hersonas apgabalā un Mariupolē, ziņo Nacionālās pretošanās centrs.

"Tā kā Ukrainas okupētās daļas iedzīvotāji nevēlas strādāt iebrucēju labā, krieviem inženierdarbiem jāpiesaista viesstrādnieki no Baltkrievijas," teikts ziņojumā.

Tiek atzīmēts, ka uz laiku okupētajās Hersonas apgabala teritorijās nocietinājumu būvniecībā bija iesaistīta pilsoņu grupa no Baltkrievijas. Cita baltkrievu brigāde uz laiku okupētajā Mariupolē demontēja nopostītās ēkas.

  Brīdis, kad Kivijā uz ceļa nogāžas notriektas krievu okupantu raķetes atlūzas 18:40

 

  Ķīna komentējusi baumas par sava īpašā pārstāvja "priekšlikumu" 18:25

Ķīna atbildējusi uz "The Wall Street Journal" ziņojumu, ka tās īpašais sūtnis Li Hui esot piedāvājis Eiropas amatpersonām pamiera plānu, kas ļautu Krievijai saglabāt kontroli pār okupētajām Ukrainas teritorijām, vēsta CNN.

"Ukrainas ārlietu ministrs ir publiski paziņojis, ka ir nodibinājis savus kontaktus ar visām pusēm, un neviena no tām nav norādījusi, ka īpašais sūtnis Li Hui būtu nācis klajā ar paziņojumiem, par kuriem ziņo "Wall Street Journal"," sacīja Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāve Mao Nina.

Mao piebilda, ka tikšanās laikā ar "Ukrainas krīzē iesaistītajām pusēm" Li sīkāk izklāstīja Ķīnas nostāju un "panāca lielāku starptautisku vienprātību".

  Ukraiņu artilērija apšauda okupantu pozīcijas 18:12

 

  Kāda Odesas iedzīvotāja vāca "ziedojumus" okupantiem un tagad 11 gadus pavadīs aiz restēm 17:55

Kāda Odesas iedzīvotāja vāca naudu teroristiskajiem "DTR" kaujiniekiem. Sieviete aiz restēm pavadīs 11 gadus, ziņo Ukrainas Drošības dienests.

Pēc izmeklēšanas datiem, pērn kāda odesiete organizēja ziedojumu vākšanu "DTR" kaujiniekiem. Divi viņas radinieki 2016. gadā pievienojās teroristu grupējumam "DTR Sparta" un cīnījās pret Ukrainas bruņotajiem spēkiem Ukrainas austrumos.

Pilna mēroga iebrukuma sākumā abi kaujinieki pievienojās Krievijas Federācijas Dienvidu militārajam apgabalam un palīdzēja ieņemt Mariupoli un daļu Hersonas apgabala.

Sieviete saziņas kanālos un Ukrainā aizliegtajos sociālajos tīklos "Vkontakte" un "Odnoklasniki" rīkoja līdzekļu vākšanas akciju. Viņa pievienoja fotogrāfiju ar Krievijas bankas kartes rekvizītiem, kas piederēja radinieka dzīvesbiedrei.

  Dņipro iedzīvotājs saņēmis 5 gadu cietumsodu par Ukrainas okupācijas atbalstīšanu 17:38

Kāds Dņipro iedzīvotājs sociālajos tīklos aicinājis atbalstīt Ukrainas daļas okupāciju. Par to viņam tika piespriests 5 gadu cietumsods, ziņo Ģenerālprokuratūra.

"Kopš Krievijas Federācijas bruņotās agresijas pret Ukrainu sākuma kāds Dņipro pilsētas iedzīvotājs ar sava konta starpniecību aizliegtā sociālajā tīklā ir atkārtoti izplatījis pret Ukrainu vērstus materiālus," teikts ziņojumā.

Savos vēstījumos notiesātais publiski attaisnojis Krievijas Federācijas noziegumus, noliedzis pagaidu okupāciju un apgalvojis, ka Krievijas rīcība bijusi "pareiza un likumīga".

  Krievijas un Baltkrievijas pretošanās Igaunijas prezidentūrai var radīt krīzi EDSO 17:23

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO) draud krīze pusgada garumā, jo Krievija un Baltkrievija atsakās atbalstīt Igaunijas prezidentūru organizācijā 2024.gada laikā, pirmdien ziņo Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Organizācijas noteikumi paredz, ka rotācijas kārtībā prezidējošā valsts tiek izraudzīta ar visu 57 EDSO dalībvalstu atbalstu, tomēr Krievija un Baltkrievija nav apstiprinājusi Igaunijas kandidatūru prezidējošās valsts statusam nākamajā gadā.

  Okupantu raķešu uzbrukuma sekas Harkivas apgabalā 17:10

Raķešu uzbrukums Harkivas apgabala Kupjanskas rajona Kivšarivkas ciemam.

Tiek ziņots par trim cietušajiem.

 

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; 3
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukraina un Krievija strādā pie vērienīgas gūstekņu apmaiņas 16
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; aicina steidzami evakuēties no Donbasa 5

Citi šobrīd lasa

VIDEO: kā par Latvijas hokejistu panākumu priecājās citvalstu komentētāji
LHF ģenerālsekretārs eleganti "atšuj" kaimiņvalsts žurnālista provokācijas mēģinājumu
FOTO: Latvijas izlases hokejistus Renāru Krastenbergu un Danu Ločmeli sagaida vēl viens pārsteigums dzimtajā Jelgavā
Skatīt visus komentārus