Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā; okupanti gatavojas ofensīvai Limanas-Kupjanskas virzienā, 36

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 16. oktobrī 08:18 2022. gada 16. oktobrī 08:18 | Papildināts, 28. augustā 04:08
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Krievija apturēja urāna eksportu uz ASV 18:14

Krievija apturējusi urāna eksportu uz ASV apdrošināšanas seguma trūkuma dēļ.

 

  "Krievijas brīvības leģions" kārtējo reizi iegājis Belgorodas apgabalā 17:58

Ukrainai sabiedrotais "Krievijas brīvības leģions", ko veido etniskie krievi, paziņojis, ka šķērsojis Ukrainas robežu un iekļuvis Krievijas Belgorodas apgabalā.

Notiek kaujas pret Krievijas armiju.

 

  Lukašenko pieņēmis akreditācijas rakstu no Ungārijas vēstnieces Zitas Ilonas Benčikas 17:44

Šī ir pirmā reize 3 gadu laikā, kad ES valsts vēstnieks pasniedz akreditācijas vēstules Baltkrievijas diktatoram.

Savukārt Lukašenko pauda gatavību "turpināt dialogu ar Ungāriju, lai deeskalētu spriedzi reģionā, strīdus risinot tikai miermīlīgu sarunu ceļā.

 

  Polijas teritorijā nokritusī raķete tomēr piederējusi Ukrainai 17:19

Raķete, kas 2022. gadā nokrita Polijas teritorijā un nogalināja divus cilvēkus, piederēja Ukrainai.

Tā paziņojis valsts ģenerālprokurors Zbigņevs Ziobro, atsaucoties uz ekspertu slēdzienu.

"Polijas prokuroru veiktā izmeklēšana ir likusi secināt, ka šī raķete bija Ukrainas raķete - pat padomju," sacīja Ziobro.

Izmeklētāji neatklāja, no kurienes tieši palaista raķete, taču zināms, ka krievi tajā dienā veikuši triecienus mērķiem Ļvivā.

 

  "Ukrainas bruņutehnika" izmēģināja jaunu Ukrainas bruņoto spēku mīnmetēju partiju 16:59

"Ukrainas bruņutehnika" pabeigušas nākamās 120 mm mīnmetēju partijas testēšanu Ukrainas karavīriem.

Katrs mīnmetējs izturēja kvalitātes kontroles testus. Pēc Ukrainas Bruņutehnikas ģenerāldirektora Vladislava Belbasa teiktā, tika testēti pēdējie izstrādājumu paraugi.

"Mēs turpinām ražot dažāda kalibra mīnmetējus un piegādājam tās gandrīz visām tiesībsargājošajām iestādēm. Šodien es personīgi pārbaudīju šaušanas drošību un ar pilnu uzlādi iemetu mūsu mīnmetēja 120 mm stobrā," piebilda Belbass.

 

  Okupanti nometuši bumbas uz Avdijivkas koksa rūpnīcu 16:28

Krievu okupanti nometa aviācijas bumbas uz Avdijivkas koksa rūpnīcu Doneckas apgabalā. Ienaidnieka uzbrukumu rezultātā 28. septembrī darbnīcās izcēlās spēcīgs ugunsgrēks, ziņo rūpnīcas bijušais vadītājs, tautas deputāts Musi Magomedovs.

Krievu iebrucēju uzlidojumā rūpnīcas teritorijai Avdijivkā trāpīja reģenerācijas ceha skruberiem, kurus sprādziena rezultātā pārņēma liesmas.

Pēc ienaidnieka uzbrukuma no lielākās koksa rūpnīcas Eiropā paceļas smagi dūmi.

Deputāts tiešsaistē publicēja kadrus ar Avdijivkas koksa rūpnīcas bombardēšanas sekām un ar sarkasmu atzīmēja, ka iebrucēji pēc šāda gaisa uzlidojuma, visticamāk, attaisnos uzbrukumu ar nepatiesiem ziņojumiem, ka viņi, iespējams, "trāpīja munīcijai", kas rūpnīcas teritorijā nekad nav bijuši.

"Krievu pasaule” ir tāda, kāda tā ir," rezumē Magamedovs.

 

 

  Kadirova dēls velta zīmīgus vārdus visiem "skauģiem" 16:11

"Jūs varat tenkot, ienīst, apskaust un apspriest mani. Bet mēs abi saprotam, ka tad, kad satiksimies, tu man mīļi uzsmaidīsi," šādu zīmīgu frāzi savā "Instagram" profilā ievietojis Čečenijas vadoņa Ramzana Kadirova dēls Adams. Vairāk lasi šeit.

 

  Zaporižjas virzienā saņem gūstā okupantus, kas tērpušies Ukrainas bruņoto spēku formastērpos 15:57

Zaporižjas virzienā uzbrukuma brigādes un skauti sagūstīja Krievijas karaspēka diversantu un izlūkošanas grupu. Viņi bija ģērbušies ukraiņu aizstāvju formā, bēsta Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks.

"Tā izskatās naidīga diversantu grupa, kas Ukrainas bruņoto formās mēģināja veikt sabotāžu Zaporižjas virzienā," viņš sacīja. Vairāk lasi šeit.

 

  Stoltenbergs: Ukrainas saites ar NATO nekad nav bijušas tik ciešas 15:34

 NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs ceturtdien vizītes laikā Kijivā paziņoja, ka Ukrainas saites ar militāro aliansi vēl nekad nav bijušas tik ciešas.

"Ukraina tagad ir tuvāk NATO nekā jebkad agrāk," norādīja Stoltenbergs.

Stoltenbergs arī atzina, ka Ukrainas armija lēnām atkaro teritoriju no Krievijas bruņotajiem spēkiem, kuri Ukrainā cīnās "imperiālistisku ilūziju" dēļ.

  Krievija 2024. gadā gatavojas palielināt aizsardzības izdevumus par gandrīz 70% 15:13

Turpinot karu Ukrainā, Krievija 2024.gadā gatavojas palielināt aizsardzības izdevumus par gandrīz 70%, liecina ceturtdien publicēts Krievijas Finanšu ministrijas dokuments.

Kopš atkārtotā iebrukuma Ukrainā pagājušā gada sākumā Krievija, neraugoties uz pastāvīgi augsto inflāciju un vājo rubļa kursu, ir palielinājusi ieroču ražošanu un ieguldījusi milzīgus līdzekļus savā militārajā mašinērijā.

  Čečenu līderis Ramzans Kadirovs ticies ar Putinu 14:53

Pēdējā laikā par Čečenu līdera veselību izskan dažādas versijas. Tikmēr, tiekoties ar Kremļa vadoni, Kadirova balss un izskats ir krasi mainījies, kas liecina par to, ka baumām par viņa veselības stāvokli ir pamats.

 

  Kuleba: Ukrainai un Polijai nav vajadzīgs "graudu karš" 14:27

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitrijs Kuleba ceturtdien publicētā intervijā norādījis, ka domstarpību saasināšanās par graudu eksportu kaitēs gan Ukrainai, gan Polijai.

Polija ir pagarinājusi Ukrainas graudu embargo, kas ir pretrunā Eiropas Komisijas (EK) lēmumam izbeigt ierobežojumus un ir izraisījis diplomātisku strīdu starp sabiedrotajiem.

  Kijivā vizītē ieradies NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs 14:10

Šodien, 28. septembrī, Kijivā nepieteiktā vizītē ieradās NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO ģenerālsekretārs savas vizītes Ukrainā jau ticies ar prezidentu Volodimiru Zelenski.

 

  Okupētajā Krimā nograndis spēcīgs sprādziens 13:46

Krievu okupētajā Krimā, Krasnoperekopskas apgabalā, atskanējis spēcīgs sprādziens, ziņo vietējais "Telegram" kanāls "Krimskij veķer".

"Krasnoperekopskas apgabalā notika spēcīgs sprādziens, ziņo mūsu abonenti," raksta kanāls.

Ne Krievijas okupanti, ne Ukrainas militārā pavēlniecība vai citas amatpersonas šo informāciju vēl nav komentējušas.

  Ukrainas militārpersonas padzinuši krievus Kupjanskas-Limanas virzienā 13:36

Ukrainas kaujinieki izspieduši krievu iebrucējus Kupjanskas-Limanas virzienā un nostiprinājuši savas pozīcijas, vēsta nacgvardes pārstāvis Nikolajs Uršalovičs.

"4. operatīvās brigādes vienības kopā ar bruņoto spēku vienībām veica trieciena un uzbrukuma operācijas. Tās izspieda ienaidnieku no ieņemtajām pozīcijām un nostiprinājās," viņš teica.

Pēc viņa teiktā, aizstāvji notur aizsardzību, veic gaisa izlūkošanu un metodiski veic triecienus pa ienaidnieka mērķiem Serebrjanskas mežniecības un Bilohorivkas rajonos. Tomēr viņi ir pakļauti intensīvai krievu apšaudei.

Uršalovičs piebilda, ka ukraiņu karavīri veic trieciena un uzbrukuma operācijas, lai uzlabotu taktisko situāciju. Viņi nodara ienaidniekam dzīvā spēka un tehnikas zaudējumus, kā arī papildina karagūstekņu fondu.

  VIDEO: ukraiņi ar dronu veic triecienu pa pilnā ātrumā braucošu okupantu bruņutransportieri 13:11

128. sauszemes spēku kalnukājnieku brigādes karavīri ar dronu trāpīja ienaidnieka kājnieku kaujas mašīnai, nogalinot vienu okupantu un ievainojot vēl divus. Smagā bruņutehnika pilnā ātrumā steidzās pa lauka ceļu. Vairāk lasi šeit.

 

  Piecas ES valstis aicina paturēt atvērtas saziņas līnijas ar Krieviju 12:50

Austrijas, Slovākijas, Slovēnijas, Čehijas un Ungārijas ārlietu ministri trešdien sanāksmē Vīnē aicinājuši paturēt atvērtas saziņas līnijas ar Krieviju un izmantot Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO), lai sekmētu miera panākšanu Ukrainā.

Ministri apsprieda vairākus jautājumus, kuros šīm piecām Centrāleiropas valstīm ir kopīgas intereses, tai skaitā EDSO nākotni.

  Okupanti gatavojas ofensīvai Limanas-Kupjanskas virzienā, norāda Ukrainas bruņotie spēki 12:37

Krievu okupanti pēc neliela miera gatavojas ofensīvai Limanas-Kupjanskas virzienā. Šajā frontes sektorā kaujām pievienojas ienaidnieka 25. armija, lai gan tai ir problēmas ar tehnikas un personāla nodrošinājumu.

Tā paziņojis Ukrainas bruņoto spēku Austrumu grupas preses dienesta vadītājs Iļja Jevlašs.

Virsnieks atzīmēja, ka šobrīd ir ievērojami pieaudzis ienaidnieka gaisa triecienu skaits Limanas-Kupjanskas virzienā.

"Tādējādi 21 reizi tas (ienaidnieks - red.) izmantoja savas uzbrukuma lidmašīnas Su-35 un helikopterus Ka-52 pie Severskas un Serebrjanskas mežniecības tuvumā, kur notika visvairāk uzbrukumu ienaidnieka lidmašīnām. Tāpat ienaidnieks veica 517 uzbrukumus Ukrainas bruņoto spēku pozīcijām. Notikušas divas militāras sadursmes," sacīja Ukrainas Austrumu spēku grupas pārstāvis.

Jevlašs piebilda, ka tagad krievu iebrucēji pamazām sāk atjaunot savas kaujas sadursmes šajā virzienā.

"Iepriekš mēs fiksējām klusumu. Ienaidnieks nostiprināja savus nocietinājumus un pabeidza (tos)," skaidroja virsnieks.

Pēc viņa teiktā, šobrīd kaujai pievienojas Krievijas Federācijas 25. apvienotā ieroču armija.

"Tomēr mēs fiksējam, ka viņiem ir problēmas ar militārpersonu apmācību, kas šobrīd piedalās Limanas-Kupjanskas virzienā. Un problēmas ar tehnikas un personāla nodrošināšanu," viņš teica.

  Okupanti no rīta apšaudījuši divus ciematus Hersonas apgabalā 12:10

Sākot no pulksten 8:00, Krievijas karaspēks apšaudīja divus Hersonas apgabala ciematus - Antonivku un Zolota Balku. Cietusi sieviete, kura tobrīd atradās pie pasta, vēsta Hersonas apgabala administrācija.

Antonivkas apšaudīšana

"Ap pulksten 8:35 krievi atklāja uguni uz Antonivku. Tika ievainota 47 gadus veca sieviete, kura atradās netālu no pasta," teikts ziņojumā.

Kā atzīmēja administrācija, viņai ir mīnas sprādziena trauma un šķembu brūces. Cietusī nogādāta slimnīcā, kur šobrīd tiek sniegta medicīniskā palīdzība.

Zolota Balkas apšaudīšana

8:00 Krievijas karaspēks apšaudīja arī Zolota Balku. Ciema centrālajā daļā reģistrēti ap pusduci trecienu.

"Ienaidnieka triecienu rezultātā tika sabojāta dzīvojamā ēka. Cietušo nav," piebilda administrācija.

  ASV ir iesaldējušas Krievijas aktīvus 8 miljardu dolāru apmērā 11:44

Lielākā daļa no tām atrodas ES un Japānā. Šī nauda būtu jāizmanto Ukrainas pēckara atjaunošanai, paziņojusi ASV prezidenta Džo Baidena īpašā pārstāve Penija Prickere.

 


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; 3
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukraina un Krievija strādā pie vērienīgas gūstekņu apmaiņas 16
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; aicina steidzami evakuēties no Donbasa 5

Citi šobrīd lasa

Palīdzot “atmaskot negodīgu darbinieku”, Liene zaudēja gandrīz 30 tūkstošus eiro 6
Vai Benam Aflekam kauns, ka viņu redz kopā ar sievu Dženiferu Lopesu? "Šķiries no viņa!" - tā fani
VIDEO: ukraiņi saņem gūstā okupantu diversantus, kas tērpušies Ukrainas bruņoto spēku formastērpos 1
Skatīt visus komentārus