Rīgas 3.ģimnāzijas ēdnīca. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Rīgā vairs neapmaksās citu pašvaldību bērnu ēdināšanu galvaspilsētas skolās 1

Sabiedrība
21. septembrī 17:50 2023. gada 21. septembrī 17:50
  Jauns.lv/LETA
Rīgas dome nākamajā gadā plāno neapmaksāt citu pašvaldību bērnu ēdināšanu Rīgas skolās. To paredz šodien divās domes komiteju sēdēs atbalstītie saistošie noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā pašvaldība nodrošina izglītojamo ēdināšanas pakalpojuma līdzfinansējumu.

No 2024.gada 1.septembra pašvaldības līdzfinansējums ēdināšanai tiks piešķirts tikai Rīgā deklarētiem izglītojamajiem. Pašlaik tas tiek piešķirts visiem, kuri mācās Rīgas izglītības iestādēs neatkarīgi no deklarētās dzīves vietas.

Rīgas domē skaidroja, ka izmaiņas ieviestas pēc valsts institūciju un Tiesībsarga biroja atzinumiem, kas nosaka, ka pašvaldībai primāri ir jāatbalsta savā teritorijā deklarēti bērni. Tāpat pašvaldība veikusi konsultācijas ar Izglītības iestāžu ēdinātāju asociāciju un Latvijas Ēdinātāju apvienību.

Saistītās ziņas

Par ēdināšanu izglītības iestādēs būs jāmaksā vairāk, lemj Rīgas dome
Ļoti, ļoti sāpīga nianse ar skolēnu ēdināšanu; lūdz nodrošināt brīvpusdienas lielākam bērnu skaitam
Ēdināšana skolās – kas patiesībā notiek skolas ēdnīcu virtuvēs? 2

Rīgas pašvaldība ņēmusi vērā arī Daudzbērnu ģimeņu biedrības ierosinājumus un plāno noteikt, ka brīvpusdienas varēs saņemt arī tie bērni, kuri uzrādīs spēkā esošu Latvijas goda ģimenes apliecību jeb "3+" karti. Līdz šim brīvpusdienas pienācās tikai tām ģimenēm, kas bija reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimenes reģistrā.

Gala lēmums par šiem saistošajiem noteikumiem vēl jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Citi šobrīd lasa

Eiropa sāk cīņu pret ātro modi: aizliegs iznīcināt nepārdotos apģērbus un apavus
No ministra padomnieka līdz nodevējam. Kas zināms par Ukrainas Drošības dienesta likvidēto Iļju Kivu, kurš savā nāves dienā aicināja Zelenski pakārties?
Pastaiga pa Vecrīgu 27 gadus vecai sievietei beidzas ar smagu galvas traumu
Pievienot komentāru